Сьогодні
Понеділок 21 Січня 2019

МАКРОН ЗВЕРНУВСЯ ДО НАЦІЇ: ОГОЛОСИВ ПРО НАДЗВИЧАЙНИЙ СТАН ТА ПООБІЦЯВ ПІДВИЩИТИ ЗАРПЛАТУ.

Президент Франції Емманюель Макрон сьогодні, 10 грудня, оголосив про надзвичайний економічний стан в країні. Про це він заявив під час звернення, яке транслював "Прямий".

Президент Франції Емманюель Макрон сьогодні, 10 грудня, оголосив про надзвичайний економічний стан в країні. Про це він заявив під час звернення, яке транслював "Прямий".

Нижче наводимо повний текст промови французького президента.

"Ці заворушення, які відбувалися, дуже розворушили нашу націю. Відбулися абсолютно неприйнятні акти насильства. І я маю одразу вам сказати, що це насильство, і не можна до нього ставитися толерантно. Ми бачили намагання опортуністів скористатися щирим гнівом населення. Ми бачили безвідповідальність політиків, які намагалися підірвати основи республіки.

Натомість з нашого боку я маю сказати, що гнів не може бути виправданням нападів на поліцейських, руйнування крамниць. Свобода може існувати лише тоді, коли кожен може висловити свою думку, при тому, що хтось інший може з цим не бути згодним. Але при цьому кожен повинен мати право висловитись.

Отже, відтепер має панувати спокій та республіканський порядок. І ми докладемо до цього всі наші засоби. Тому що розбудова держави не може відбуватися, доки є якісь побоювання. І в цьому сенсі я щодо порядку і щодо цього я дав вже певні розпорядження моєму уряду.

Але передовсім я підкреслюю, що я не забуваю про те, що є гнів, про те, що є обурення. І це обурення багато хто з нас, багато хто з французів поділяє. І я не можу це звести тільки до певних неприйнятних форм поведінки. Я розумію, що йдеться про гнів проти податку. І прем’єр-міністр уже висловив свою відповідь, відклавши всі підвищення податків на наступний рік. Але цей гнів набагато глибший. І я відчуваю, що цей гнів є справедливим.

Я чудово розумію, я бачу перед очима ту пару працівників, яким важко мати достатньо засобів в кінці місяця. Я бачу ту матір-одиначку, якій дуже важко витримати цей фінансовий тиск, який існує. Я бачив жінок, які дійсно живуть в надзвичайно важких умовах. Я зустрічався за цей час з пенсіонерами, які одночасно є батьками дітей, дідусями і бабусями онуків і не можуть їм допомогти. Я бачив людей, які обмежені можливості і місце яких у суспільстві не має достатнього визнання.

Я розумію, що багато громадян перебувають в дуже важких умовах. Але ми маємо продовжувати наш шлях. І ми не можемо робити так, ніби все наше минуле стерлося, ніби ми його забули. Я маю сказати, що 40 років ми спостерігаємо ті труднощі, ми бачимо працівників, які не мають достатньо оплати роботи, ми бачимо проблеми з бідними кварталами, ми бачимо проблеми, пов’язані з демократією, ми бачимо певні бар’єри, які виникають у суспільстві у зв’язку зі способом життя різних громадян. І ця історія дуже давня. Але це відбувається тут і тепер.

Безумовно, за півтора роки ми не змогли надати для цього гідну відповідь. Я розумію в цьому і свою частку моєї відповідальності. Я не хотів створити у вас відчуття, що це не мій клопіт, що в мене інші пріоритети, але я чув такі закиди від багатьох з вас.

Але я хочу говорити сьогодні з вами дуже щиро, дуже відкрито. І якщо ми почнемо руйнувати систему, якщо ми починаємо змінювати щось в цій системі – це тому, що ми любимо нашу країну, тому що я люблю свою країну. З іншого боку, я теж можу отримати підтримку тільки з вашого боку, тільки від вас, ні від кого іншого. Я маю сказати, що багато країн переживають ті труднощі, які ви стикаєтесь. Але я щиро вірю, що ми можемо разом, спільно вийти з цих труднощів.

Читайте також на УкропNews: В поддержку пленных моряков флаг ВМС подняли в Днепре, - ОГА. ВИДЕО+ФОТОрепортаж

Ми повинні знаходити нові шляхи, які ще ніколи не застосовувались, можливо, у світі, які ще були небаченими. Але коли ми бачимо, що припиняється повага до закону, коли розриваються зв’язки у суспільстві, – це неприйнятно. Я маю сказати, що я йшов на вибори, передчуваючи цю кризу. І я зовсім не забув жодною мірою моїх зобов’язань, моїх обіцянок. І я розумію чудово потреби.

Передовсім я хотів би проголосити надзвичайний стан в економіці і в суспільному житті. І дійсно хочу, щоб у Франції наші діти жили краще за нас. Я хочу, щоб всі мали доступ до освіти, до університетів, до технічної освіти, і щоб молодь мала, отримавши цю освіту, роботу. І маю сказати, що в нас є чудова система освіти. І ми хочемо дійсно, щоб у Франції люди жили відповідно і гідно до тієї роботи, яку вони здійснюють.

Я буду діяти дуже швидко і дуже конкретно в цьому напрямку. Я прошу в уряду і в парламенту запровадити необхідні дії для того, щоб дійсно змінилася ситуація. З 2019 року мінімальна заробітна плата зростатиме на 100 євро щомісяця. Ми також хочемо забезпечити, щоб додаткові години, збільшення праці відповідали збільшенню оплати. Я хочу дійсно, щоб справжні зміни, справжні покращення були відчутні. І я дійсно хочу, щоб всі роботодавці обов’язково в кінці року сплачували премію своїм працівникам, яка б не оподатковувалась. Для найбідніших, хто отримує менше 2000 євро на місяць, ми скасовуємо обов’язкове соціальне страхування, загальний соціальний внесок, який, можливо, в чомусь був і несправедливим.

Починаючи від завтра, прем’єр-міністр представить сукупність цих рішень у парламент, сукупність цих заходів у парламент. Але ми на цьому не зупинимося. Необхідно, щоб наші великі компанії, наші найбагатші співвітчизники допомагали всім в країні, населенню. І ми прийматимемо рішення разом. Я розумію, що саме в цьому контексті ми повертаємося до обговорення податку на багатство. 40 років тому він існував, але ми бачили, як наші найбагатші співгромадяни їхали з нашої країни, і країна біднішала. І відповідно, навпаки, коли ми скасували цей податок, вони почали повертатися і створювати робочі місця.

При цьому я думаю, що у нас є засоби для того, щоб створити робочі місця в інших галузях. Але і парламент, і уряд мають далі… Зокрема, ми маємо дійсно боротися проти ухилень від податків. І великі компанії, які дійсно мають прибутки, вони не повинні їх приховувати. Це просто питання справедливості. Бачите, ми відповідаємо дійсно такими серйозними заходами на невідкладні потреби суспільної ситуації та економічної ситуації.

Я чудово розумію, що уряд має певні амбіції щодо запровадження змін в країні. Ми вибрали свого часу цей уряд. І, відповідно, ми будемо працювати і над проблемою пенсій, над проблемою соціальних виплат, і загалом ми маємо працювати на благо тих, хто працює, на благо тих, хто отримує заробітну плату. Ми маємо працювати задля Франції, задля Європи.

І саме тому та дискусія, яка розпочалася в нашій країні, вона має бути ширшою. Ми повинні передовсім всі разом взяти на себе відповідальність за всі наші завдання, за всі наші обов’язки – і в плані виробництва, і в плані перерозподілу, і в плані вибору, який робить вільний громадянин. Але при цьому ми маємо також і бюджетні обмеження, ми маємо виклики, пов’язані з кліматом та екологією.

Але ми всі разом дійсно маємо ставити всі питання комплексно. Всі голоси мають бути почутими в їхній різноманітності і в цій дискусії. Я хочу, щоб було поставлено питання про баланс нашої податкової системи. Я все ж таки не забуваю про те, що щодня повинні ми повинні думати про кліматичні зміни. І ті рішення, які ми приймаємо в нашому побутовому житті щодо опалення, щодо нашого пересування, – ми маємо приймати ці рішення свідомо щодня.

Я чудово розумію, що багато десятиліть наша країна була дуже децентралізованою. І коли ми говоримо, наприклад, про проблеми комунальних послуг по всій нашій території, на рівні центру не так просто приймати рішення, які будуть однаково прийнятими в усіх наших провінціях.

Інше важливе питання – це питання міграції. І щодо всіх цих напрямків нам потрібно дійсно глибокі зміни, потрібне серйозне розмірковування, спільна дискусія, яка має відбуватися на національному рівні. І в наших інституціях у кожного буде своя роль – і в уряду, і в парламенті, і наші партнери з громадських організацій, роботодавці… Я дійсно вважаю, що надзвичайно важливо дослухатися до всіх думок.

Але ця дискусія має на меті не лише виявити представників різних напрямків, різних галузей, лідерів. Ці лідери повинні дослухатися безпосередньо до громадян, до населення для того, щоб пропонувати, генерувати ідеї. І у Франції ми дійсно вибудуємо основу нашого нового суспільного національного договору.

Читайте також на УкропНьюс: Мэй выступает против проведения второго референдума по Brexit

Дуже часто в минулому в подібних кризах не було достатнього усвідомлення, не було достатнього осмислення причин. Зараз ми переживаємо історичний момент в нашій країні. І ми маємо його прожити в діалозі, у повазі, у позиції. Дотримуючись своєї позиції, ми тоді зможемо мати успіх. І я зобов’язуюсь повернутися сюди, щоб виступити перед вами і щоб звітувати перед вами про ту роботу, яка буде виконана.

У нас насправді єдина і спільна боротьба. І це боротьба за Францію. Хай живе республіка! Хай живе Франція", - йдеться в повідомлені.

Коментарі

Коментарів немає - Ваш буде першим!

Авторизуйтесь щоб коментувати: Авторизуватись через Twitter Авторизуватись через facebook Авторизуватись через google Авторизуватись через vk Авторизуватись через odnoklassniki Авторизуватись через mailru Авторизуватись через yandex

 

Увійти: Авторизуватись через Twitter Авторизуватись через facebook Авторизуватись через google Авторизуватись через vk Авторизуватись через odnoklassniki Авторизуватись через mailru Авторизуватись через yandex

Новини

Новости партнеров

Твіттер

Ми в соціалках

Патріотам України!
Сайт зроблений таким чином, щоб кожен з Вас, може наповнювати його своїми думками, ідеями, новинами, блогами, аналітикою та іншим. Сайт УКРОП спрямований на акцентування уваги на проблемах розвитку нашої країни і підтримки нашої армії.
Допомогти проекту