Сьогодні
Середа 12 Грудня 2018

Закон про освіту: Угорщина висунула умови для початку діалогу з Україною

Закон про освіту: Угорщина висунула умови для початку діалогу з Україною

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що Україна має утриматися від початку реалізації закону про освіту, доки не будуть узгоджені деталі законодавства з національними меншинами.

Про це глава МЗС заявив на прес-конференції в Будапешті 12 лютого, йдеться на сайті угорського уряду.

Сійярто розповів, що НАТО планував провести зустріч міністрів оборони НАТО-Україна 14-15 лютого, однак Угорщина наклала на неї вето, і, відповідно, генеральний секретар Альянсу повідомив державам-членам, що засідання не відбудеться.

Хоча вони і намагалися чинити тиск на Угорщину, щоб ми не скористалися своїм правом вето, країна витримала тиск, тому що це обов'язок угорської зовнішньої політики, спрямованої на захист угорців, де б вони не жили, – сказав Сійярто.

Дипломат також назвав право вето в НАТО "єдиним інструментом, з допомогою якого Угорщина може захистити закарпатських угорців і змусити Україну діяти згідно з міжнародними нормами".

"Все має відношення до всього в міжнародній політиці, і з цієї причини Угорщина не погодиться з твердженням, що проблема меншин не повинна бути пов'язана з правом вето в міжнародній організації", – додав дипломат.

Глава МЗС підкреслив, що кожна країна, яка працює з НАТО, проводить і реалізує щорічні програми.

"У рамках такої угоди Україна взяла на себе зобов'язання поважати права меншин. Якщо Україна серйозно налаштована на встановлення більш тісних зв'язків з НАТО і Європейським Союзом, то вона повинна виправдати їхні очікування", – зазначив він.

Окремо Сійярто оприлюднив вимоги до України. За його словами, щоб Угорщина зняла вето, Україна повинна "утримуватися від початку реалізації Закону (про освіту – "24"), поки не буде згоди про узгоджену кожну деталь законодавства з національними меншинами". також на думку міністра, Київ мав би схвалити рішення про призупинення дії закону.

Якщо український уряд ухвалить рішення про призупинення реалізації закону, поки не завершаться консультації, то це стане хорошою основою для переговорів, – заявив глава МЗС.

Нагадаємо, Угорщина заблокувала засідання комісії Україна-НАТО (КУН) на рівні міністрів оборони, застосувавши право вето. Тим часом, українська нардеп, голова Постійної делегації України в Парламентській асамблеї НАТО Ірина Фріз заявила, що Угорщина такими діями сприяє політиці Росії по руйнуванню Північноатлантичного альянсу зсередини.

Чому Угорщина проти українського освітнього закону? – в Україні було схвалено новий закон про освіту, який передбачає навчання в усіх школах з 5 класу лише українською мовою. Це викликало обурення Угорщини. Аргумент – в Україні живе чимало угорців, які повинні мати доступ до навчання рідними мовами.

Коментарі

Коментарів немає - Ваш буде першим!

Авторизуйтесь щоб коментувати: Авторизуватись через Twitter Авторизуватись через facebook Авторизуватись через google Авторизуватись через vk Авторизуватись через odnoklassniki Авторизуватись через mailru Авторизуватись через yandex

 

Увійти: Авторизуватись через Twitter Авторизуватись через facebook Авторизуватись через google Авторизуватись через vk Авторизуватись через odnoklassniki Авторизуватись через mailru Авторизуватись через yandex

Новини

Новости партнеров

Твіттер

Ми в соціалках

Патріотам України!
Сайт зроблений таким чином, щоб кожен з Вас, може наповнювати його своїми думками, ідеями, новинами, блогами, аналітикою та іншим. Сайт УКРОП спрямований на акцентування уваги на проблемах розвитку нашої країни і підтримки нашої армії.
Допомогти проекту