Сьогодні
Вівторок 25 Вересня 2018

Європейський експерт розкритикував прихильників держрегулювання цін в енергетиці

Ціни на енергоносії та електроенергію повинні бути дерегульовані Про це в коментарі журналісту Dengi.ua зазначив директор Європейського Енергетичного співтовариства Януш Копач.

Україна вже зробила перший крок до реформування галузі - прийнято Закон про ринок електроенергії.

"Наступний крок - створення неспотвореного оптового ринку, де регулювання цін усувається або застосовується тільки в тих небагатьох випадках, коли конкуренція абсолютно відсутня. Що стосується ціноутворення, то роздрібні ціни повинні бути дерегульовані, щоб захистити зворотність капіталу і усунути перехресні субсидії", - зазначив Януш Копач.

Читайте на УкропНьюс: Посол Украины в Австрии рассказал, что ждать нашей стране после победы на выборах самого молодого политика в истории современной Европы Себастьяна Курца

На думку провідного енергоексперта Євросоюзу, сьогодні країни ЄС відійшли від ручного принципу формування цін на енергоносії та тарифів "вартість плюс", що сприяло створенню конкурентних ринків газу, електроенергії, теплової енергії, вугілля, нафти і нафтопродуктів.

"У Європейському Союзі це працює. Я не знаю, чому цього не було в Україні. Показник вартості, включаючи стимули для раціональних інвестицій, є основним принципом встановлення мережевих тарифів", - вважає Януш Копач.

Директор Європейського Енергетичного співтовариства Януш Копач зазначив, що ринкові ціни на електроенергію, а також прозорий доступ до пропускної спроможності мережі сприяють створенню конкурентних енергетичних ринків.

Читайте також на УкропNews: Террористы обстреляли жилые кварталы в Донбассе, ранена женщина

Нагадаємо, в 2016 році за ініціативою міжнародних організацій і донорів Україна почала процес лібералізації системи ціноутворення на енергоресурси. 27 квітня 2016 року КМУ прийняв постанову №315, яким вирівняв ціни на газ для промисловості і населення. Цим же рішенням визначено формулу ціни газу, в основі якої лежать котирування в європейському хабі NCG (поблизу німецького міста Дюссельдорф) + доставка до україно-словацького кордону. 3 березня 2016 року НКРЕКП прийняла постанову №289, в якій затвердила нову методологію розрахунку оптової ринкової ціни електроенергії (ОРЦ). Відповідно до даної методології, вугільна складова в тарифі на електроенергію заснована на котируваннях вугільного хаба ARA (Роттердам) + доставка в український порт.

Заступник голови МВФ Девід Ліптон заявив, що енергетична політика повинна залишатися відповідною програмним зобов'язанням України перед МВФ, і рішення деполітизувати цей процес через застосування автоматичних формул має вирішальне значення.

Коментарі

Коментарів немає - Ваш буде першим!

Авторизуйтесь щоб коментувати: Авторизуватись через Twitter Авторизуватись через facebook Авторизуватись через google Авторизуватись через vk Авторизуватись через odnoklassniki Авторизуватись через mailru Авторизуватись через yandex

 

Увійти: Авторизуватись через Twitter Авторизуватись через facebook Авторизуватись через google Авторизуватись через vk Авторизуватись через odnoklassniki Авторизуватись через mailru Авторизуватись через yandex

Новини

Новости партнеров

Твіттер

Ми в соціалках

Патріотам України!
Сайт зроблений таким чином, щоб кожен з Вас, може наповнювати його своїми думками, ідеями, новинами, блогами, аналітикою та іншим. Сайт УКРОП спрямований на акцентування уваги на проблемах розвитку нашої країни і підтримки нашої армії.
Допомогти проекту