Сьогодні
Четвер 21 Лютого 2019

Як стежити за своїми податками в інтернеті: навчання від Центру протидії корупції

Фахівці Центру протидії корупції провели акцію "Ціна держави", де простими словами провели лікбез городянам про те, як складається економічна політика держави: які податки утримуються з людей, на що вони йдуть та кого утримують в державі за ці гроші.

Антикорупціонери взялися пояснювати людям, на що йдуть їхні податки. Спочатку поїхали в Тернопіль, де, до речі, більше віддають в бюджет, ніж отримують.

Скільки податків ви сплачуєте? – із таким питанням на центральній площі Тернополя до перехожих підходили активісти. Як виявилось, люди не знають, який відсоток свого заробітку вони віддають на податки та за що саме платять державі.

?Центр протидії корупції провів акцію Центр протидії корупції провів акцію "Ціна держави" в Тернополі

Окрім цього, кажуть активісти, більшість людей переконані, що державні послуги надаються їм безкоштовно. Зокрема, мова йде про освіту, медицину та пенсії. Однак насправді гроші на ці напрямки беруть із податків, які сплачують самі українці. Тернополянин Олег каже – такі акції вкрай необхідні. Адже кожна люди повинна знати, на що витрачаються податки, які ми сплачуємо.

В середньому цьогоріч кожен працівник на Тернопільщині сплатить 50 тисяч гривень податків. Експерти кажуть – це унікальна ситуація, адже в загальному підрахунку область віддає в держбюджет більше, аніж отримує.

До центру область віддає єдиний соціальний внесок в розмірі трошечки більше, ніж 2 мільярда. І податки в державний бюджет становлять в районі 16 мільярдів. Виходить така певна диспропорція, тобто Тернопільська область віддає більше, ніж вона отримує – розповів експерт Центру соціально-економічних досліджень CASE Україна Микола Малуха.

Стежити за маршрутом своїх податків може кожен. В інтернеті є спеціальний ресурс – cost.ua – на якому можна розрахувати, куди і для чого пішли ваші гроші.

Це прибутковий калькулятор, він абсолютно анонімний: ви просто не реєструючись вбиваєте кількість грошей, які у вас залишаються, і калькулютор вам вирахувує – по перше, скільки у вас держава взяла, а по-друге, на що пішли ваші гроші, – відповів голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

Зазначимо, Тернопіль уже третє місто, в якому пройшла така акція. Зупинятись на цьому у Центрі протидії корупції не збираються, адже акція "Ціна держави" – всеукраїнська. І в планах ще більше 10-ти обласних центрів.

Коментарі

Коментарів немає - Ваш буде першим!

Авторизуйтесь щоб коментувати: Авторизуватись через Twitter Авторизуватись через facebook Авторизуватись через google Авторизуватись через vk Авторизуватись через odnoklassniki Авторизуватись через mailru Авторизуватись через yandex

 

Увійти: Авторизуватись через Twitter Авторизуватись через facebook Авторизуватись через google Авторизуватись через vk Авторизуватись через odnoklassniki Авторизуватись через mailru Авторизуватись через yandex

Новини

Новости партнеров

Твіттер

Ми в соціалках

Патріотам України!
Сайт зроблений таким чином, щоб кожен з Вас, може наповнювати його своїми думками, ідеями, новинами, блогами, аналітикою та іншим. Сайт УКРОП спрямований на акцентування уваги на проблемах розвитку нашої країни і підтримки нашої армії.
Допомогти проекту