Сьогодні
Вівторок 18 Грудня 2018

Виявили чорну діру, що пожирає речовини з рекордною швидкістю

Виявили чорну діру, що пожирає речовини з рекордною швидкістю

Вчені виявили надмасивну чорну діру J2157-3602, яка може поглинати речовини з рекордною швидкістю. Так, за кілька днів діра може поглинути масу, еквівалентну Сонцю.

Про це пише Naked Science.

Ця чорна діра розташована за 12 мільярдів світлових років від Землі.

Як пояснюють науковці, чорні діри в активних центрах великих галактик можуть рости до неймовірних розмірів, досягаючи маси у мільярдів Сонць. Однак, зростають ці діри з різною швидкістю і саме J2157-3602 є тут рекордсменкою.

До своєї маси приблизно у 20 мільярдів мас Сонця вона додає ще по одному відсотку кожен мільйон років.

За цією чорною дірою спостерігали за допомогою космічних апаратів ESA Gaia і NASA WISE, а також наземного телескопу ANU SkyMapper.

При цьому вдалось з’ясувати, що J2157-3602 демонструє і рекордне освітлення: величезна маса речовини, яка падає в неї, в тисячі разів яскравіша, ніж вся галактика, яка оточує чорну діру. До прикладу, якби діра була у центрі Чумацького Шляху, то вона була у 10 разів яскравіша від повного Місяця.

Коментарі

Коментарів немає - Ваш буде першим!

Авторизуйтесь щоб коментувати: Авторизуватись через Twitter Авторизуватись через facebook Авторизуватись через google Авторизуватись через vk Авторизуватись через odnoklassniki Авторизуватись через mailru Авторизуватись через yandex

 

Увійти: Авторизуватись через Twitter Авторизуватись через facebook Авторизуватись через google Авторизуватись через vk Авторизуватись через odnoklassniki Авторизуватись через mailru Авторизуватись через yandex

Новини

Новости партнеров

Твіттер

Ми в соціалках

Патріотам України!
Сайт зроблений таким чином, щоб кожен з Вас, може наповнювати його своїми думками, ідеями, новинами, блогами, аналітикою та іншим. Сайт УКРОП спрямований на акцентування уваги на проблемах розвитку нашої країни і підтримки нашої армії.
Допомогти проекту