Сьогодні
Понеділок 18 Лютого 2019

Війна на Донбасі: чому люди скаржаться на Україну у Європейському суді, якщо агресор – Росія

Війна на Донбасі: чому люди скаржаться на Україну у Європейському суді, якщо агресор – Росія

Наразі в Європейському суді з прав людини перебуває 908 скарг, поданих одночасно проти України та Росії. І більшість з них – від українських військових, які повернулись з полону. Проти Росії скаржаться через незаконне утримання й тортури, а проти України – через те, що не докладала достатньо зусиль для їхнього звільнення.

Про це в ексклюзивному інтерв'ю 24 каналу розповів заступник міністра юстиції – уповноважений з питань Європейського суду з прав людини Іван Ліщина.

Скарги постраждалих від агресії Москви проти і Росії, й України він пояснює на прикладі протистояння Молодови з РФ на Придністров'ї. 

"Це стандарт, який було започатковано справою "Іляшку та інші проти Росії й Молдови". Тоді людину, яка захищала Молдову у війні проти Росії, незаконно утримували у Придністров'ї. Постраждалий скаржився як на незаконне утримання Росією в Придністров'ї, так і на те, що Молдова не доклала достатніх зусиль для його звільнення. Рішення було прийняте таке: Росія винна безпосередньо у порушеннях, а Молдова в тому, що не доклала достатньо зусиль для захисту його прав", – зазначив Ліщина. 

Тож держава, громадянина якої утискають за кордоном, має докладати максимум зусиль для його звільнення. 

Військові передовсімскаржаться проти Росії. Щодо України вони скаржаться на недостатнє розслідування та зусилля з їхнього звільнення. А ті, хто залишився на тій стороні (на тимчасово окупованих територіях – 24 канал), скаржаться як проти Росії, так і України через руйнування майна. Але, судом нам була комунікована (передана від ЄСПЛ урядовому уповноваженому з питань Європейського суду з прав людини – 24 канал) лише одна така справа, – додав заступник міністра юстиції. 

Виключно проти України подали 3 тисячі заяв. На думку деяких експертів, наших громадян змушували скаржитись до суду. Проте доказів цього немає. 

"Офіційних доказів, окрім інформації від спецслужб, у мене немає. Знаю, що РФ намагалась саме таким чином примусити громадян України скаржитись проти своєї країни. Загальна кількість досить висока. Що нам з цього передадуть на коментар – невідомо. Поки не бачимо хвилі таких заяв, які б передали нам на комунікацію", – прокоментував Ліщина. 

Крім того, у провадженні Європейського суду з прав людини перебуває 5 справ "Україна проти Росії":

"Україна проти Росії (по Криму)" щодо порушень прав людини на території АР Крим внаслідок анексії РФ; "Україна проти Росії (по Донбасу)"щодо порушень прав людини на окремих територіях Донецької та Луганської областей; "Україна проти Росії" стосовно фактів викрадення на території Донецької та Луганської областей дітей-сиріт та дітей-інвалідів представниками терористичних угрупувань "ДНР" та "ЛНР" та їх незаконного або фактичного переміщення на територію Росії; "Україна проти Росії" щодо порушення Росією прав українських політичних в’язнів; "Україна проти Росії" щодо захоплених українських моряків.

Коментарі

Коментарів немає - Ваш буде першим!

Авторизуйтесь щоб коментувати: Авторизуватись через Twitter Авторизуватись через facebook Авторизуватись через google Авторизуватись через vk Авторизуватись через odnoklassniki Авторизуватись через mailru Авторизуватись через yandex

 

Увійти: Авторизуватись через Twitter Авторизуватись через facebook Авторизуватись через google Авторизуватись через vk Авторизуватись через odnoklassniki Авторизуватись через mailru Авторизуватись через yandex

Новини

Новости партнеров

Твіттер

Ми в соціалках

Патріотам України!
Сайт зроблений таким чином, щоб кожен з Вас, може наповнювати його своїми думками, ідеями, новинами, блогами, аналітикою та іншим. Сайт УКРОП спрямований на акцентування уваги на проблемах розвитку нашої країни і підтримки нашої армії.
Допомогти проекту