Сьогодні
Субота 16 Лютого 2019

В Ірані відзначають 40 річницю Ісламської революції, Трамп говорить про «40 років поразки»

В Ірані відзначають 40 річницю Ісламської революції, Трамп говорить про «40 років поразки»

11 лютого Іран відзначає 20 річницю Ісламської революції 1979 року, яка поклала край монархії і призвела до створення теократичної Ісламської республіки. Сотні тисяч солдатів, членів збройних загонів у камуфляжній формі, представників духовенства і простих громадян вийшли на вулиці іранських міст і селищ, щоб відзначити 40 років з дня, коли прихильники Аятолли Рухолли Хомейні повалили шаха Мухаммада Резу Пахлаві.

11 лютого Іран відзначає 20 річницю Ісламської революції 1979 року, яка поклала край монархії і призвела до створення теократичної Ісламської республіки.

Сотні тисяч солдатів, членів збройних загонів у камуфляжній формі, представників духовенства і простих громадян вийшли на вулиці іранських міст і селищ, щоб відзначити 40 років з дня, коли прихильники Аятолли Рухолли Хомейні повалили шаха Мухаммада Резу Пахлаві. Останнього підтримували Сполучені Штати.

Читайте також: Шиїзм під соціалістичними гаслами. Як Іран став ісламською республікою?

Виступаючи перед натовпом, що зібрався на площі Азаді в Тегерані, президент Ірану Хасан Роугані звинуватив США у «змові» проти Ірану. Він заявив, що Тегеран готовий розширити свою програму виробництва ракет попри тиск з боку Вашинтона.?

Учасники демонстрації тримали плакати з гаслами «Смерть Америці», «Смерть Ізраїлю», «40 років виклику, 40 років поразок США».

Святкування річниці Ісламської революції починаються щороку 1 лютого, коли Хомейні повернувся з вигнання у 1979 році, і тривають до 11 лютого, коли Пахлаві втратив владу.

Зі свого боку, президент США Дональд Трамп назвав період Ісламської республіки «40 роками корупції, репресій і терору».

«Іранський режим спромігся лише на 40 років поразки. Народ Ірану, що довго страждав, заслуговує набагато яскравішого майбутнього», – заявив він.

Раніше 11 лютого секретар Трампа з питань національної безпеки Джон Болтон також назвав період правління аятолли Хомейні та його наступників «40 роками поразки».

«Зараз час іранському режимові змінити свою поведінку. Врешті-решт іранський народ має сам обирати напрямок руху своєї країни», – написав Болтон.

Цього року урочистості в Ірані відбулися на тлі напруження відносин між Вашингтоном і Тегераном. Минулого року Сполучені Штаті вийшли з ядерної угоди 2015 року, яка послаблювала санкції проти Ірану. Як наслідок, США та їхні союзники запровадили жорсткі антиіранські санкційні обмеження.

Коментарі

Коментарів немає - Ваш буде першим!

Авторизуйтесь щоб коментувати: Авторизуватись через Twitter Авторизуватись через facebook Авторизуватись через google Авторизуватись через vk Авторизуватись через odnoklassniki Авторизуватись через mailru Авторизуватись через yandex

 

Увійти: Авторизуватись через Twitter Авторизуватись через facebook Авторизуватись через google Авторизуватись через vk Авторизуватись через odnoklassniki Авторизуватись через mailru Авторизуватись через yandex

Новини

Новости партнеров

Твіттер

Ми в соціалках

Патріотам України!
Сайт зроблений таким чином, щоб кожен з Вас, може наповнювати його своїми думками, ідеями, новинами, блогами, аналітикою та іншим. Сайт УКРОП спрямований на акцентування уваги на проблемах розвитку нашої країни і підтримки нашої армії.
Допомогти проекту