Сьогодні
Понеділок 18 Лютого 2019

Україна подала до ЄСПЛ заяву через утримуваних Росією політв’язнів – Мін’юст

Україна подала до ЄСПЛ заяву через утримуваних Росією політв’язнів – Мін’юст

Україна подала до Європейського суду з прав людини заяву через «українських політв’язнів Кремля», повідомив заступник міністра юстиції, уповноважений у справах ЄСПЛ Іван Ліщина на своїй сторінці у Facebook. «Уряд України заявляє про системні порушення з боку Російської Федерації Конвенції про захист прав людини та основних свобод», – пише Ліщина.

Україна подала до Європейського суду з прав людини заяву через «українських політв’язнів Кремля», повідомив заступник міністра юстиції, уповноважений у справах ЄСПЛ Іван Ліщина на своїй сторінці у Facebook.

«Уряд України заявляє про системні порушення з боку Російської Федерації Конвенції про захист прав людини та основних свобод», – пише Ліщина.

Він додає, що мова йде про порушення статей 3 (заборона катувань та принижуючого гіндність поводження); 5 (особиста свобода); 6 (справедливий суд); 8 (повага до особистого та сімейного життя); 10 (свобода вираження поглядів); 13 (ефективний засіб захисту); 18 (заборона використання дозволених Конвенцією обмежень прав для цілій інших ніж ті, для яких вони були передбачені).

Ліщина зазначає, що стосовно Станіслава Клиха, Володимира Балуха, Еміра-Усеїна Куку та Сергія Литвинова додатково подані заяви по Правилу 39 щодо надання належного медичного забезпечення та інформації щодо стану здоров’я.

Україна заявляє, що Росія утримує 71 політв'язня.

Ліщина повідомляв, що раніше до Європейського суду з прав людини подали дві заяви, що стосуються Криму. «Першою було подано заяву з перших годин, коли розгорталася окупація в 2014 році. Наступну заяву було подано в 2015 році, а цього року ЄСПЛ передав розгляд заяв до Великої палати, яка об’єднала ці заяви в одну. Наразі Велика палата ЄСПЛ розглядає одну заяву, яка стосується Криму», – нагадав Іван Ліщина.

Він також зазначив, що в 2014, 2015 і 2017 роках Україна подавала до суду додаткову інформацію щодо обставин анексії Криму, яка демонструвала механізм захоплення півострова.

Коментарі

Коментарів немає - Ваш буде першим!

Авторизуйтесь щоб коментувати: Авторизуватись через Twitter Авторизуватись через facebook Авторизуватись через google Авторизуватись через vk Авторизуватись через odnoklassniki Авторизуватись через mailru Авторизуватись через yandex

 

Увійти: Авторизуватись через Twitter Авторизуватись через facebook Авторизуватись через google Авторизуватись через vk Авторизуватись через odnoklassniki Авторизуватись через mailru Авторизуватись через yandex

Новини

Неділя, 17 Лютого

Новости партнеров

Твіттер

Ми в соціалках

Патріотам України!
Сайт зроблений таким чином, щоб кожен з Вас, може наповнювати його своїми думками, ідеями, новинами, блогами, аналітикою та іншим. Сайт УКРОП спрямований на акцентування уваги на проблемах розвитку нашої країни і підтримки нашої армії.
Допомогти проекту