Сьогодні
Середа 20 Лютого 2019

Угода про Brexit: за яких умов Іспанія підтримає проект документу

Угода про Brexit: за яких умов Іспанія підтримає проект документу

У понеділок, 19 листопада, Рада ЄС підтримала з боку Євросоюзу проект угоди про умови виходу Британії з об'єднання. 25 листопада відбудеться позачерговий саміт лідерів держав-учасниць щодо цього питання. Іспанія погодить проект документу лише тоді, коли будуть проведені спеціальні переговори щодо Гібралтару.

Про це повідомляє іспанське видання El Mundo.

"Ми хочемо чітко дати тлумачення тексту угоди: переговори між Сполученим Королівством та Європейським Союзом не стосуються Гібралтару. Майбутні переговори щодо цих територій – це окремі переговори" – прокоментував голова МЗС Іспанії Жозеп Боррель.

Жозеп Боррел Голова міністерства закордонних справ Іспанії Жозеп Боррель

Міністр зазначив, що поки не буде конкретних змін у питанні Гібралтару, не варто сподіватися й на прогрес у питанні Brexit. Про можливе блокування чи ветування угоди наразі не йдеться. 

Що таке Гібралтар? Спірна територія між Великобританією та Іспанією, що розташована на півдні Піренейського півострова. Керує територією губернатор, якого призначає королева Великої Британії. Здебільшого Гібралтар користується внутрішнім самоуправлінням, має власний парламент і уряд. Велика Британія відповідає за оборону півострова і міжнародну політику. Завдяки успішній економіці Гібралтар є однією з найбагатших територій Європейського союзу.

Що таке Brexit? Це вихід Великобританії зі складу Євросоюзу. Референдум щодо членства Британії у ЄС відбувся 23 червня 2016 року. 51,9% громадян, що взяли участь у голосуванні, виявили бажання покинути ЄС, натомість 48,1% виборців проголосували за те, щоб залишитись у складі ЄС.

Нагадаємо, у 2017 році іспанський міністр закордонних справ Хосе Мануель Гарсіа-Маргалло заявив, що Іспанія буде домагатися права спільного володіння над Гібралтаром з Великобританією після того, як країна вийде з Євросоюзу.

Коментарі

Коментарів немає - Ваш буде першим!

Авторизуйтесь щоб коментувати: Авторизуватись через Twitter Авторизуватись через facebook Авторизуватись через google Авторизуватись через vk Авторизуватись через odnoklassniki Авторизуватись через mailru Авторизуватись через yandex

 

Увійти: Авторизуватись через Twitter Авторизуватись через facebook Авторизуватись через google Авторизуватись через vk Авторизуватись через odnoklassniki Авторизуватись через mailru Авторизуватись через yandex

Новини

Вівторок, 19 Лютого

Новости партнеров

Твіттер

Ми в соціалках

Патріотам України!
Сайт зроблений таким чином, щоб кожен з Вас, може наповнювати його своїми думками, ідеями, новинами, блогами, аналітикою та іншим. Сайт УКРОП спрямований на акцентування уваги на проблемах розвитку нашої країни і підтримки нашої армії.
Допомогти проекту