Сьогодні
Неділя 20 Січня 2019

У законі про Антикорупційний суд є правка, що дозволить амністію топ-корупціонерів, - Transparency International

У законі про Антикорупційний суд є правка, що дозволить амністію топ-корупціонерів, - Transparency International

Transparency International

Transparency International закликає виправити положення про апеляцію у законі про Вищий антикорупційний суд

Про це повідомляє прес-центр Transparency International Україна.

У відомстві пояснили, що у тексті закону з'явилася норма про те, що апеляції щодо справ НАБУ, які зараз уже розглядаються в судах, відбуватимуться в судах загальної юрисдикції, а не апеляційній палаті Антикорупційного суду.

При цьому правка не була зачитана головою комітету правової політики та правосуддя Русланом Князевичем у сесійній залі перед ухваленням закону та не обговорювалася на комітеті.

"Ця норма з’явилася в тексті правок до закону, розданому в комітеті за годину до голосування, а сьогодні - у вже оприлюдненому законі. Цієї норми також не було у запропонованій комітетом редакції порівняльної таблиці до другого читання, опублікованій на сайті Верховної Ради", - пояснюють у відомстві.

Відповідно до правки, справи НАБУ, розгляд яких почався в загальних судах першої інстанції, будуть завершені так само в загальних судах. Це означає, що апеляція відбудеться в обхід Антикорупційного суду.

Втім, відповідно до домовленостей з міжнародними партнерами, апеляція таких справ мала б проходити в апеляційній палаті Антикорупційного суду.

"Ця норма - це амністія для всіх ТОП-корупціонерів, чиї справи вже в судах. Це зміна попередніх домовленостей і тексту самого законопроекту прямо перед голосуванням",  - зауважив голова правління "Центру протидії корупції" Віталій Шабунін.

За його словами, тепер справи одіозних ТОП-посадовців так і залишаться в звичайних судах та будуть "злиті".

Це також означає, що найближчі вироки проти топ-корупціонерів країни буде винесено не раніше, ніж через 2-3 роки. Це пов'язано з тим, що Антикорупцыйний суд будуть створювати щонайменше півроку, а ще 1,5-2 роки в двох інстанціях розглядатимуться самі справи, які тільки туди потраплять.

"Необхідно терміново виправити цю помилку,  проголосувавши за відповідні  зміни до закону. Ухвалена норма відкладає винесення остаточних рішень по справах НАБУ ще на кілька років. Ця норма означає, що саме тому Президент України має невідкладно подати зміни до закону та виправити цю помилку", - наголосив виконавчий директор Transparency International Україна Ярослав Юрчишин.

Коментарі

Коментарів немає - Ваш буде першим!

Авторизуйтесь щоб коментувати: Авторизуватись через Twitter Авторизуватись через facebook Авторизуватись через google Авторизуватись через vk Авторизуватись через odnoklassniki Авторизуватись через mailru Авторизуватись через yandex

 

Увійти: Авторизуватись через Twitter Авторизуватись через facebook Авторизуватись через google Авторизуватись через vk Авторизуватись через odnoklassniki Авторизуватись через mailru Авторизуватись через yandex

Новини

Новости партнеров

Твіттер

Ми в соціалках

Патріотам України!
Сайт зроблений таким чином, щоб кожен з Вас, може наповнювати його своїми думками, ідеями, новинами, блогами, аналітикою та іншим. Сайт УКРОП спрямований на акцентування уваги на проблемах розвитку нашої країни і підтримки нашої армії.
Допомогти проекту