Сьогодні
Середа 20 Лютого 2019

У Росії вирішили не вносити науковий центр «Меморіал» до списку «іноземних агентів»

У Росії вирішили не вносити науковий центр «Меморіал» до списку «іноземних агентів»

Міністерство юстиції Росії вирішило не вносити міжнародний науковий центр «Меморіал» до реєстру «іноземних агентів», йдеться в повідомленні на сайті центру. «Всупереч песимістичним прогнозам і практиці (в 2016 році Міжнародний «Меморіал» був визнаний іноземним агентом, і ми оскаржували це рішення в суді), акт перевірки виявив тільки низку невідповідностей статуту, зареєстрованого в 1996 році, до сучасного законодавства», – йдеться в повідомленні.

Міністерство юстиції Росії вирішило не вносити міжнародний науковий центр «Меморіал» до реєстру «іноземних агентів», йдеться в повідомленні на сайті центру.

«Всупереч песимістичним прогнозам і практиці (в 2016 році Міжнародний «Меморіал» був визнаний іноземним агентом, і ми оскаржували це рішення в суді), акт перевірки виявив тільки низку невідповідностей статуту, зареєстрованого в 1996 році, до сучасного законодавства», – йдеться в повідомленні.

У центрі висловили сподівання, що «такий підхід буде проявлений до інших організацій, які займаються науково-просвітницькою діяльністю» в Росії.

У січні російський Мін’юст провів позапланову перевірку правозахисної організації «Меморіал», заявивши, що центр не подав заяву про внесення до реєстру «іноземних агентів». Перевірку здійснювали за запитом невказаного державного органу.

За пропозицією російського міністерства, організацію можна буде визнати «шкідливою» на підставі даних, отриманих від органів виконавчої влади, федерального нагляду і прокуратури За пропозицією російського міністерства, організацію можна буде визнати «шкідливою» на підставі даних, отриманих від органів виконавчої влади, федерального нагляду і прокуратури ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Мін’юст Росії готує механізм ліквідації «шкідливих» американських НКО Науковий центр «Меморіал» займається історичними дослідженнями, в тому числі щодо з історії державного терору. Ця правозахисна організація, а також шість її підрозділів вже включені в реєстр «іноземних агентів» в Росії.

У листопаді 2017 року в Росії набрав чинності закон, що надав Мін’юсту право визначати як «іноземних агентів» засоби інформації, що працюють чи фінансуються з-за кордону; доти такий статус міг стосуватися тільки громадських організацій.

5 грудня 2017 року Міністерство юстиції Росії оголосило «іноземними агентами» Радіо Вільна Європа – Радіо Свобода і сім його проектів, а також «Голос Америки», але утрималося від такого визначення щодо інших іноземних засобів інформації.

Коментарі

Коментарів немає - Ваш буде першим!

Авторизуйтесь щоб коментувати: Авторизуватись через Twitter Авторизуватись через facebook Авторизуватись через google Авторизуватись через vk Авторизуватись через odnoklassniki Авторизуватись через mailru Авторизуватись через yandex

 

Увійти: Авторизуватись через Twitter Авторизуватись через facebook Авторизуватись через google Авторизуватись через vk Авторизуватись через odnoklassniki Авторизуватись через mailru Авторизуватись через yandex

Новини

Новости партнеров

Твіттер

Ми в соціалках

Патріотам України!
Сайт зроблений таким чином, щоб кожен з Вас, може наповнювати його своїми думками, ідеями, новинами, блогами, аналітикою та іншим. Сайт УКРОП спрямований на акцентування уваги на проблемах розвитку нашої країни і підтримки нашої армії.
Допомогти проекту