Сьогодні
Четвер 21 Лютого 2019

У Криму кількість учнів, які навчаються українською, зменшилась на 98%, - ЮНЕСКО

У Криму кількість учнів, які навчаються українською, зменшилась на 98%, - ЮНЕСКО

' , ,

Організація Об'єднаних Націй з питаннях освіти, науки і культури оприлюднила документ, в якому наводяться факти брутальних порушеннях прав українців та кримських татар у сфері освіти з боку окупаційної влади

Про це у п'ятницю, 21 вересня, повідомила прес-служба МЗС України з посиланням на текст доповіді Гендиректора ЮНЕСКО Одри Азулє, оприлюдненій на офіційному сайті Організації.

"Попри Наказ Міжнародного суду ООН від 19 квітня 2017 року, який зобов’язав Росію забезпечити доступність освіти українською мовою, окупаційна влада продовжує знищення системи освіти для україномовного населення Криму. Так, кількість учнів, які навчаються українською мовою, зменшилась на 98% у порівнянні з 2014 роком", - йдеться у повідомленні.

Крім того, у доповіді констатується відсутність можливості українців доступу до своїх об’єктів культурної спадщини, історичних та архітектурних пам’яток, музеїв, біосферних резерватів, наукових центрів тощо. Фіксуються факти незаконних археологічних розкопок, вивезення культурних цінностей з території Криму.

У документі також йдеться про необхідність ефективного моніторингу ситуації в окупованому Криму та повідомляється про консультації між Україною та Секретаріатом ЮНЕСКО щодо формату запровадження прямого моніторингу у сфері компетенції Організації.

Доповідь Генерального директора буде розглянута на 205-й сесії Виконавчої ради ЮНЕСКО, що відбудеться від 3 до 17 жовтня 2018 року у Парижі.

Коментарі

Коментарів немає - Ваш буде першим!

Авторизуйтесь щоб коментувати: Авторизуватись через Twitter Авторизуватись через facebook Авторизуватись через google Авторизуватись через vk Авторизуватись через odnoklassniki Авторизуватись через mailru Авторизуватись через yandex

 

Увійти: Авторизуватись через Twitter Авторизуватись через facebook Авторизуватись через google Авторизуватись через vk Авторизуватись через odnoklassniki Авторизуватись через mailru Авторизуватись через yandex

Новини

Новости партнеров

Твіттер

Ми в соціалках

Патріотам України!
Сайт зроблений таким чином, щоб кожен з Вас, може наповнювати його своїми думками, ідеями, новинами, блогами, аналітикою та іншим. Сайт УКРОП спрямований на акцентування уваги на проблемах розвитку нашої країни і підтримки нашої армії.
Допомогти проекту