Сьогодні
Вівторок 13 Листопада 2018

У 800 мільйонів разів більша од сонця: вчені виявили найдревнішу чорну діру

Американські науковці повідомили, що виявили розташування найстарішої й найбільшої з досі зафіксованих людством чорних дір.

Це небесне явище, за їхніми даними, у 800 мільйонів разів більше, аніж сонце, пише "Радіо Свобода". 6 грудня астрономи повідомили, що чорна діра перебуває в центрі дуже яскравого небесного об’єкта, що називається квазаром, розташованим приблизно на відстані 13,1 мільярда світлових років від Землі.

Діра утворилася через 690 мільйонів років після Великого вибуху, яким було створено всесвіт, коли космосу було лише 5% від його нинішнього віку. Землі, до прикладу, близько 4,5 мільярдів років.

Якби всесвіт був 50-річною людиною, ми побачили б зображення цієї людини, коли їй було 2 чи 2,5 роки, – сказав астроном Едуардо Банадос.

Професор фізики Массачусетського технологічного інституту Роберт Сімко заявив, що цей об’єкт «дає нам вимір часу, коли всесвіт вперше освітлювався зірками».

Квазари – позагалактичні об'єкти, які мають зореподібні зображення й потужні емісійні лінії з великим червоним зміщенням у спектрі(це означає, що об'єкт надзвичайно далекий від Землі). Сьогодні існує одна теорія, за якою квазари – це чорні діри, на зразок тих, які знаходяться в ядрах галактик і які "всмоктують" якусь речовину (газ, пил, зірка або навіть галактика). Якщо поруч немає доступної матерії, квазар являє собою звичайну чорну діру, але як тільки поблизу виявляється щось підходяще, він спалахує з новою силою.

Знімок з Hubble

Коментарі

Коментарів немає - Ваш буде першим!

Авторизуйтесь щоб коментувати: Авторизуватись через Twitter Авторизуватись через facebook Авторизуватись через google Авторизуватись через vk Авторизуватись через odnoklassniki Авторизуватись через mailru Авторизуватись через yandex

 

Увійти: Авторизуватись через Twitter Авторизуватись через facebook Авторизуватись через google Авторизуватись через vk Авторизуватись через odnoklassniki Авторизуватись через mailru Авторизуватись через yandex

Новини

Новости партнеров

Твіттер

Ми в соціалках

Патріотам України!
Сайт зроблений таким чином, щоб кожен з Вас, може наповнювати його своїми думками, ідеями, новинами, блогами, аналітикою та іншим. Сайт УКРОП спрямований на акцентування уваги на проблемах розвитку нашої країни і підтримки нашої армії.
Допомогти проекту