Сьогодні
Понеділок 18 Лютого 2019

УПЦ МП не має права "виганяти" екзархів з України: різка відповідь Константинополя

УПЦ МП не має права "виганяти" екзархів з України: різка відповідь Константинополя

Українська православна церква Московського патріархату не може вимагати, щоб екзархи, призначені Константинопольським Патріархом, покинули Україну.

Про це заявив доктор богослов'я, ієрарх Константинопольського патріархату архієпископ Тельміський Іова (Геча), передає "Укрінформ".

По якому праву УПЦ МП засуджує Вселенський патріархат, якщо у міжцерковних відносинах УПЦ МП не є самостійною одиницею у веденні діалогу, вона не є суб’єктом, не веде листування, в якій бере участь виключно РПЦ, – зауважив архієпископ Тельміський Іова.

Він також наголосив, сам Вселенський патріарх, а не екзархи, приїздив до Києва десять років тому без запрошення з боку УПЦ МП. "І все одно церква під керівництвом митрополита Володимира обрала тоді не шлях конфронтації, а шлях діалогу і порозуміння" – зазначив архієпископ.

Нагадаємо, 7 вересня стало відомо про те, що Вселенський патріархат у межах підготовки до надання автокефалії Православній церкві в Україні призначив своїх екзархів (повірених) у Києві. Цю подію в РПЦ назвали "вторгненням на канонічну територію Московського патріархату". А згодом синод РПЦ вирішив припинити участь у роботі структур під головуванням Константинопольського патріархату.

Хто такі екзархи?Екзарх – це титул церковних служителів і світських чиновників у пізній Римській імперії. Титул досі вживається у Східній православній церкви. Екзархом є архієрей, який керує великою церковною областю – екзархатом. Екзархат зазвичай є за межами країни, в якій розташований патріархат.

Що таке автокефалія?Це статус помісної церкви, як самокерованої, незалежної частини Вселенської Православної Церкви, що очолюється патріархом або архієпископом чи митрополитом.

ЯК РОЗГОРТАЮТЬСЯ ПОДІЇ НА ШЛЯХУ ДО НАДАННЯ АВТОКЕФАЛІЇ ПРАВОСЛАВНІЙ ЦЕРКВІ В УКРАЇНІ: 23 вер 2018 Томос для української церкви: Варфоломій зробив історичну заяву 17 вер 2018 "Приїхали з вирішеним питанням": Посланців Варфоломія у Києві прийняв Порошенко 13 вер 2018 Що чекає на прихожан Московського патріархату після надання автокефалії УПЦ 7 вер 2018 Автокефалія для УПЦ: Вселенський патріархат призначив своїх повірених у Києві 31 серп 2018 "Томосу УПЦ – бути": Варфоломій оголосив своє рішення патріарху Кирилу 19 квіт 2018 Верховна Рада підтримала звернення Порошенка про автокефалію УПЦ

Коментарі

Коментарів немає - Ваш буде першим!

Авторизуйтесь щоб коментувати: Авторизуватись через Twitter Авторизуватись через facebook Авторизуватись через google Авторизуватись через vk Авторизуватись через odnoklassniki Авторизуватись через mailru Авторизуватись через yandex

 

Увійти: Авторизуватись через Twitter Авторизуватись через facebook Авторизуватись через google Авторизуватись через vk Авторизуватись через odnoklassniki Авторизуватись через mailru Авторизуватись через yandex

Новини

Неділя, 17 Лютого

Новости партнеров

Твіттер

Ми в соціалках

Патріотам України!
Сайт зроблений таким чином, щоб кожен з Вас, може наповнювати його своїми думками, ідеями, новинами, блогами, аналітикою та іншим. Сайт УКРОП спрямований на акцентування уваги на проблемах розвитку нашої країни і підтримки нашої армії.
Допомогти проекту