Сьогодні
Вівторок 22 Січня 2019

Трагедія, що РФ має таких релігійних лідерів, – Волкер про реакцію Москви на Томос для України

Трагедія, що РФ має таких релігійних лідерів, – Волкер про реакцію Москви на Томос для України

Якщо Україну охоплять протести та насильницькі дії після рішення Константинополя надати Українській православній церкві Томос про автокефалію, це буде трагедією.

Про це заявив спеціальний представник Державного департаменту Сполучених Штатів Америки у справах України Курт Волкер, передає УНІАН.

Зокрема, він прокоментував попередження від представників Російської православної церкви, що нібито незалежність Української церкви призведе до насильства в Україні.

"Це трагедія, що ви маєте релігійних лідерів, які говорять про звернення до насильства. Це буде жахливий випадок, і ми, безумовно, не хочемо бачити це", – підкреслив дипломат.

За його словами, рішення Вселенського патріарха Варфоломія про можливість надання українській православній церкві Томосу є релігійним рішенням.

"З американської точки зору, єдине, що ми можемо сказати, що ми віримо у принцип релігійної свободи. Наша країна засновується на цьому, і тому ми підтримуємо прагнення будь-яких людей сповідувати їхню релігію так, як вони бажають, і мати свободу, і визнання, і робити це мирно", – зауважив представник Держдепу.

Крім того, Волкер висловив сподівання, що не буде протестів і насильницьких дій, організованих в результаті рішення Константинополя.

"Я думаю, це буде трагедією побачити це", – акцентував він.

Нагадаємо, 11 жовтня синод Вселенського патріархату у Стамбулі ухвалив рішення щодо надання Томосу про автокефалію Українській православній церкві. На засіданні Синоду також було ухвалене рішення про зняття анафеми з партріарха УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія і визнання їх канонічними. Як пояснив сам Філарет, це дає можливість УПЦ КП об’єднатись з архієреями московського патріархату та з автокефальною церквою (УАПЦ), щоб створити в Україні єдину православну церкву.

Як створюватимуть Єдину помісну церкву в Україні? 9 жовтня у Стамбулі розпочалося триденне засідання Синоду Вселенського патріархату. 10 жовтня на цих зборах церковники заслухали звіт посланців патріарха Варфоломія (екзархів), які майже місяць провели в Україні. Екзархи їздили по українських церквах, розмовляли зі священиками. Саме за результатами їхнього звіту Україні й був ухвалений дозвіл на створення Єдиної Помісної Церкви. Після надання Україні Томосу у Києві проведуть об'єднавчий Собор, на якому оголосять про створення нової автокефальної Православної церкви і оберуть її предстоятеля. На думку релігійних експертів, цей Собор може відбутися вже до кінця 2018 року. Про зібрання Собору вже найближчим часом оголосив глава УПЦ КП Філарет.

Що таке Томос? Томос – це унікальний церковний документ. Випускають його, коли головна церква хоче надати фактичну незалежність – автокефалію. Зрідка Томос видають з питань, які стосуються положень християнського віровчення, найчастіше він стосується церковного устрою.

україна отримує томос про автокефалію: хроніка подій 08:06 12 жовт Ще один потужний крок отримання незалежності від Москви, – Садовий про Томос для України 00:49 12 жовт Почему гораздо интереснее наблюдать за реакцией на Томос внутри Украины 00:35 12 жовт #ТомосНаш: Як на рішення надати Україні автокефалію відреагували українські політики 11 жовт 2018 Через надання Україні Томосу збираються люди на Майдані 11 жовт 2018 Довга та непроста дорога: коли в Україні створять Єдину помісну церкву 11 жовт 2018 Наступний Синод щодо питання автокефалії буде технічним, – експерт про рішення Томосу  

Коментарі

Коментарів немає - Ваш буде першим!

Авторизуйтесь щоб коментувати: Авторизуватись через Twitter Авторизуватись через facebook Авторизуватись через google Авторизуватись через vk Авторизуватись через odnoklassniki Авторизуватись через mailru Авторизуватись через yandex

 

Увійти: Авторизуватись через Twitter Авторизуватись через facebook Авторизуватись через google Авторизуватись через vk Авторизуватись через odnoklassniki Авторизуватись через mailru Авторизуватись через yandex

Новини

Новости партнеров

Твіттер

Ми в соціалках

Патріотам України!
Сайт зроблений таким чином, щоб кожен з Вас, може наповнювати його своїми думками, ідеями, новинами, блогами, аналітикою та іншим. Сайт УКРОП спрямований на акцентування уваги на проблемах розвитку нашої країни і підтримки нашої армії.
Допомогти проекту