Сьогодні
Вівторок 22 Січня 2019

Томос для України: у Кремлі обіцяють "захистити інтереси православних"

Томос для України: у Кремлі обіцяють "захистити інтереси православних"

У Москві зробили чергову заяву через рішення синоду Константинопольського патріархату щодо Томосу про автокефалію для України. Цього разу російська влада пообіцяла захищати "інтереси православних в Україні", якщо "ситуація загостриться".

Про це заявив прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков, повідомляє "Інтерфакс".

Прес-секретар Путіна наголосив, що у разі "протиправних дій" Росія дасть відповідь. 

У разі якщо події, які розвиваються, увійдуть в русло протиправних дій, то, звичайно, Росія скрізь захищає інтереси росіян і російськомовних, то так само, і про це неодноразово говорив Путін, Росія захищає інтереси православних, – сказав він.

При цьому Пєсков зазначив, що "інтереси православних" Москва оборонятиме "виключно політико-дипломатичними" методами.

Україна стала на крок ближче до отримання Томосу: дивіться відео

Нагадаємо, 11 жовтня синод Вселенського патріархату у Стамбулі ухвалив рішення щодо надання Томосу про автокефалію Українській православній церкві. На засіданні Синоду також було ухвалене рішення про зняття анафеми з партріарха УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія і визнання їх канонічними. Як пояснив сам Філарет, це дає можливість УПЦ КП об’єднатись з архієреями московського патріархату та з автокефальною церквою (УАПЦ), щоб створити в Україні єдину православну церкву.

 

Як створюватимуть Єдину помісну церкву в Україні?9 жовтня у Стамбулі розпочалося триденне засідання Синоду Вселенського патріархату. 10 жовтня на цих зборах церковники заслухали звіт посланців патріарха Варфоломія (екзархів), які майже місяць провели в Україні. Екзархи їздили по українських церквах, розмовляли зі священиками. Саме за результатами їхнього звіту Україні й був ухвалений дозвіл на створення Єдиної Помісної Церкви. Після надання Україні Томосу у Києві проведуть об'єднавчий Собор, на якому оголосять про створення нової автокефальної Православної церкви і оберуть її предстоятеля. На думку релігійних експертів, цей Собор може відбутися вже до кінця 2018 року. Про зібрання Собору вже найближчим часом оголосив глава УПЦ КП Філарет.

Що таке Томос?Томос – це унікальний церковний документ. Випускають його, коли головна церква хоче надати фактичну незалежність – автокефалію. Зрідка Томос видають з питань, які стосуються положень християнського віровчення, найчастіше він стосується церковного устрою.

хроніка подій 11:52 12 жовт Діятимемо жорстко, – Аваков звернувся до "гарячих голів" щодо надання Україні Томосу 08:06 12 жовт Ще один потужний крок отримання незалежності від Москви, – Садовий про Томос для України 00:35 12 жовт #ТомосНаш: Як на рішення надати Україні автокефалію відреагували українські політики 11 жовт 2018 Через надання Україні Томосу збираються люди на Майдані 11 жовт 2018 Довга та непроста дорога: коли в Україні створять Єдину помісну церкву 11 жовт 2018 Наступний Синод щодо питання автокефалії буде технічним, – експерт про рішення Томосу  

Коментарі

Коментарів немає - Ваш буде першим!

Авторизуйтесь щоб коментувати: Авторизуватись через Twitter Авторизуватись через facebook Авторизуватись через google Авторизуватись через vk Авторизуватись через odnoklassniki Авторизуватись через mailru Авторизуватись через yandex

 

Увійти: Авторизуватись через Twitter Авторизуватись через facebook Авторизуватись через google Авторизуватись через vk Авторизуватись через odnoklassniki Авторизуватись через mailru Авторизуватись через yandex

Новини

Новости партнеров

Твіттер

Ми в соціалках

Патріотам України!
Сайт зроблений таким чином, щоб кожен з Вас, може наповнювати його своїми думками, ідеями, новинами, блогами, аналітикою та іншим. Сайт УКРОП спрямований на акцентування уваги на проблемах розвитку нашої країни і підтримки нашої армії.
Допомогти проекту