Сьогодні
Вівторок 23 Жовтня 2018

Своєчасне рішення, далеке від політики, – німецьке видання про оборонну програму ЄС

13 листопада 23 країни-члени Євросоюзу домовилися про тісну військову співпрацю в рамках програми PESCO. Згідно із документом угоди, її учасники збільшать оборонні бюджети своїх держав.

У зв’язку із тиском щодо політики безпеки, який на ЄС здійснює Росія і Дональд Трамп, створення PESCO – це своєчасне рішення, яке у перспективі варто підкріпити єдиною політичною стратегією, пише Tagesspiegel.

Співробітництво у військовій сфері дозволило б Євросоюзу економити мільярди. До того ж, оборонна програма є розумним виходом для ЄС із дилеми практичних потреб і стратегічних розбіжностей, зауважує німецьке видання.

Не всі країни ЄС зобов'язані брати участь у програмі. І не всі учасниці PESCO повинні брати участь у всіх проектах. (...) Це дозволяє державам обговорювати політичні пріоритети у невеликих групах – від проекту до проекту, – пояснює автор публікації.

Підписаний документ, схоже, далекий від політики, при цьому в ньому простежується традиційна лінія європейської оборонної стратегії. Крім того, підкреслює видання, учасники оборонної програми намагаються не допустити того, щоб у міжнародної спільноти не склалося враження, наче PESCO – свого роду заява про незалежність Євросоюзу від США і НАТО.

Коментарі

Коментарів немає - Ваш буде першим!

Авторизуйтесь щоб коментувати: Авторизуватись через Twitter Авторизуватись через facebook Авторизуватись через google Авторизуватись через vk Авторизуватись через odnoklassniki Авторизуватись через mailru Авторизуватись через yandex

 

Увійти: Авторизуватись через Twitter Авторизуватись через facebook Авторизуватись через google Авторизуватись через vk Авторизуватись через odnoklassniki Авторизуватись через mailru Авторизуватись через yandex

Новини

Новости партнеров

Твіттер

Ми в соціалках

Патріотам України!
Сайт зроблений таким чином, щоб кожен з Вас, може наповнювати його своїми думками, ідеями, новинами, блогами, аналітикою та іншим. Сайт УКРОП спрямований на акцентування уваги на проблемах розвитку нашої країни і підтримки нашої армії.
Допомогти проекту