Сьогодні
Вівторок 22 Січня 2019

Скільки приходів МП приєднаються до єдиної Української церкви: в УПЦ КП розповіли деталі

Скільки приходів МП приєднаються до єдиної Української церкви: в УПЦ КП розповіли деталі

Наразі Московський патріархат налічує 12 тисяч приходів. В УПЦ КП вважають, що половина з них приєднається до єдиної помісної церкви – і згодом таких стане ще більше.

Про це розповів архієпископ Чернігівський і Ніжинський, прес-секретар Української православної церкви Київського патріархату Євстратій Зоря, повідомляє "Громадське". 

Речник УПЦ КП зазначив, що кількість приходів Московського Патріархату, які підтримають єдину Українську церкву, згодом збільшиться.

Потім, в перспективі кількох наступних років, я думаю, ще десь дві третини від тих, які залишаться, вони будуть переходити, а в довгостроковій перспективі ми вважаємо, що в Україні взагалі буде існувати як в Грузії грузинська церква, в Болгарії болгарська церква, в Румунії румунська церква, – сказав Зоря.

Він зазначив, що у цих країнах немає Московського патріархату, бо це є "аномалія з канонічної точки зору".

"З часом, коли російська церква визнає автокефалію української церкви, остаточно буде врегульоване це питання", – наголосив речник УПЦ КП. Він також висловив припущення, що може залишиться один храм у Києві, який стане представництвом Московського патріарху при патріархові Київському.

11 жовтня синод Вселенського патріархату у Стамбулі ухвалив рішення щодо надання Томосу про автокефалію Українській православній церкві. На засіданні Синоду також було ухвалене рішення про зняття анафеми з партріарха УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія і визнання їх канонічними. Як пояснив сам Філарет, це дає можливість УПЦ КП об’єднатись з архієреями московського патріархату та з автокефальною церквою (УАПЦ), щоб створити в Україні єдину православну церкву.

Як створюватимуть Єдину помісну церкву в Україні?9 жовтня у Стамбулі розпочалося триденне засідання Синоду Вселенського патріархату. 10 жовтня на цих зборах церковники заслухали звіт посланців патріарха Варфоломія (екзархів), які майже місяць провели в Україні. Екзархи їздили по українських церквах, розмовляли зі священиками. Саме за результатами їхнього звіту Україні й був ухвалений дозвіл на створення Єдиної Помісної Церкви. Після надання Україні Томосу у Києві проведуть об'єднавчий Собор, на якому оголосять про створення нової автокефальної Православної церкви і оберуть її предстоятеля. На думку релігійних експертів, цей Собор може відбутися вже до кінця 2018 року. Про зібрання Собору вже найближчим часом оголосив глава УПЦ КП Філарет.

хроніка подій 11 жовт 2018 "Будуть сумні наслідки": в РПЦ пригрозили через рішення щодо Томосу Україні 11 жовт 2018 Довга та непроста дорога: коли в Україні створять Єдину помісну церкву 11 жовт 2018 Томос для України: як реагують віряни Московського патріархату 11 жовт 2018 Московському патріархату нема що робити в Україні, – Клімкін 11 жовт 2018 "Розкол у світі православ'я": у Кремлі зробили гучну заяву через Томос для України

Коментарі

Коментарів немає - Ваш буде першим!

Авторизуйтесь щоб коментувати: Авторизуватись через Twitter Авторизуватись через facebook Авторизуватись через google Авторизуватись через vk Авторизуватись через odnoklassniki Авторизуватись через mailru Авторизуватись через yandex

 

Увійти: Авторизуватись через Twitter Авторизуватись через facebook Авторизуватись через google Авторизуватись через vk Авторизуватись через odnoklassniki Авторизуватись через mailru Авторизуватись через yandex

Новини

Новости партнеров

Твіттер

Ми в соціалках

Патріотам України!
Сайт зроблений таким чином, щоб кожен з Вас, може наповнювати його своїми думками, ідеями, новинами, блогами, аналітикою та іншим. Сайт УКРОП спрямований на акцентування уваги на проблемах розвитку нашої країни і підтримки нашої армії.
Допомогти проекту