Сьогодні
Середа 20 Лютого 2019

Що таке селен та чому він важливий для організму

Що таке селен та чому він важливий для організму

Селен – це важливий мікроелемент, який бере участь у функціонуванні всього організму. Він є потужним антиоксидантом (вітаміни А, С, Е), адже захищає клітини від вільних радикалів.

Як зазначили науковці Корнельського університету та Університету штату Арізона, селен важливий для профілактики серцево-судинних захворювань, передає "Живи активно".

Він підвищує рівень хорошого холестерину і знижує кількість поганого, розріджує кров, зменшуючи ризик утворення кров'яних згустків в артеріях, що наповнюють кров'ю серце і мозок. Селен також забезпечує захист від деяких видів онкозахворювань.

Під час досліджень вчені з’ясували – щоденне доповнення харчового раціону селеном знижує ризик раку простати на 63%, раку товстої кишки – на 58% і раку легенів – на 46%. А рівень смертності від раку у людей, які додатково приймали селен, виявився на 39% нижчим, ніж у населення в цілому.

Селен важливий для профілактики серцево-судинних захворювань

Селен необхідний для профілактики серцево-судинних захворювань

Терапевтична денна доза селену становить 100-200 мкг.

Які продукти містять селен: - морепродукти; - горіхи і насіння; - м’ясо і субпродукти (печінка індички, курки, качки, яловичина, свинина, нирки свинячі і телячі); - неочищені зернові культури, борошно крупного помелу і пшеничні висівки; - морська сіль; - курячий жовток; - рис; - кукурудза; - живі пивні дріжджі; - бобові (квасоля, сочевиця); - ячна крупа; - горох; - броколі.

Селен забезпечує захист від деяких видів онкозахворювань

Селен забезпечує захист від деяких видів онкозахворювань

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.

Коментарі

Коментарів немає - Ваш буде першим!

Авторизуйтесь щоб коментувати: Авторизуватись через Twitter Авторизуватись через facebook Авторизуватись через google Авторизуватись через vk Авторизуватись через odnoklassniki Авторизуватись через mailru Авторизуватись через yandex

 

Увійти: Авторизуватись через Twitter Авторизуватись через facebook Авторизуватись через google Авторизуватись через vk Авторизуватись через odnoklassniki Авторизуватись через mailru Авторизуватись через yandex

Новини

Новости партнеров

Твіттер

Ми в соціалках

Патріотам України!
Сайт зроблений таким чином, щоб кожен з Вас, може наповнювати його своїми думками, ідеями, новинами, блогами, аналітикою та іншим. Сайт УКРОП спрямований на акцентування уваги на проблемах розвитку нашої країни і підтримки нашої армії.
Допомогти проекту