Сьогодні
Вівторок 11 Грудня 2018

Розробник «Новачка»: Скрипаль і його дочка не зможуть повністю одужати

Розробник «Новачка»: Скрипаль і його дочка не зможуть повністю одужати

Колишній російський шпигун Сергій Скрипаль і його дочка не зможуть повністю одужати, якщо їх отруїли нервово-паралітичною речовиною «Новачок», заявив в інтерв’ю британському виданню Telegraph хімік Віл Мірзаянов, колишній співробітник російського Державного науково-дослідного інституту органічної хімії і технології, де розроблявся «Новачок». «Їх практично неможливо вилікувати.

Колишній російський шпигун Сергій Скрипаль і його дочка не зможуть повністю одужати, якщо їх отруїли нервово-паралітичною речовиною «Новачок», заявив в інтерв’ю британському виданню Telegraph хімік Віл Мірзаянов, колишній співробітник російського Державного науково-дослідного інституту органічної хімії і технології, де розроблявся «Новачок».

«Їх практично неможливо вилікувати. Він («Новачок» – ред.) мінімум в 10 разів потужніший, ніж будь-яка відома отруйна речовина нервово-паралітичної дії. Ці люди, чоловік і його дочка, пішли. Навіть якщо вони виживуть, вони не одужають», – заявив хімік, який зараз живе у США.

Мірзаянов припустив, що в Солсбері завезли два окремих нешкідливих компоненти, і вже у Британії з’єднали їх в аерозоль. «Навіть 10 грамів речовини вже багато. У літню пору всього двох грамів буде достатньо, щоб вбити 500 людей», – сказав він.

Мірзаянов заявив, що формулу «Новачка» в Росії не розсекречують, і тому «немислимо», щоб цю речовину могла використовувати інша країна. «Тільки Росія могла це зробити ... Вони можуть відправити його куди завгодно в дипломатичному багажі», – вважає хімік.

У самому Державному науково-дослідному інституті органічної хімії і технології, заявили, що на підприємстві «діє режим секретності», і тому інформацію про отруєння Скрипаля там коментувати не будуть.

Шпигунські пристрасті перевернули спокійне життя англійського Солсбері (відео) Будь ласка, зачекайте Отримати Adobe Flash Player Embed share Шпигунські пристрасті перевернули спокійне життя англійського Солсбері (відео) Embed share The code has been copied to your clipboard. width px height px     The URL has been copied to your clipboard No media source currently available

0:00 0:05:59 0:00 ЗАВАНТАЖИТИ 270p | 17,3MB 360p | 26,2MB 720p | 56,2MB 1080p | 120,0MB У вересні 2017 року влада Росії оголосила про те, що повністю знищила всю свою хімічну зброю.

12 березня прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей заявила, що «швидше за все, Росія стоїть за нападом», що стався 4 березня.

За її словами, при отруєнні Скрипаля і його дочки було використано нервово-паралітичну речовину військового типу, яка вироблялася в Росії. Вона зазначила, що йдеться про речовини класу «Новачок», які розроблялися в СРСР з 1970-х років.

Мей зазначила, що розслідування ще не завершене, і що не виключена ймовірність того, що нервово-паралітичну речовину могли викрасти з російських лабораторій. Проте, за словами Мей, Росія не раз діяла на території інших країн і застосовувала отруйні речовини, в тому числі у випадку отруєння росіянина Олександра Литвиненка.

Як заявила прем’єр, Велика Британія буде готова вдатися до додаткових заходів проти Росії, про які вона оголосить 14 березня.

Офіційний Лондон також звернувся до російського посла у Лондоні, щоб він пояснив до кінця дня 13 березня, як смертельний хімікат потрапив на територію Британії.

Голова МЗС Росії Сергій Лавров заявив, що Москва не відповідатиме на ультиматум Великої Британії. Він також вкотре відкинув звинувачення на адресу Росії в причетності до отруєння.

66-річний Сергій Скрипаль і його 33-річна дочка Юлія перебувають у лікарні в «критичному, але стабільному» стані від 4 березня після того, як їх виявили непритомними на лавці в парку міста Солсбері на півдні країни. Також у серйозному стані перебуває працівник поліції, який першим намагався надати їм допомогу.

Коментарі

Коментарів немає - Ваш буде першим!

Авторизуйтесь щоб коментувати: Авторизуватись через Twitter Авторизуватись через facebook Авторизуватись через google Авторизуватись через vk Авторизуватись через odnoklassniki Авторизуватись через mailru Авторизуватись через yandex

 

Увійти: Авторизуватись через Twitter Авторизуватись через facebook Авторизуватись через google Авторизуватись через vk Авторизуватись через odnoklassniki Авторизуватись через mailru Авторизуватись через yandex

Новини

Новости партнеров

Твіттер

Ми в соціалках

Патріотам України!
Сайт зроблений таким чином, щоб кожен з Вас, може наповнювати його своїми думками, ідеями, новинами, блогами, аналітикою та іншим. Сайт УКРОП спрямований на акцентування уваги на проблемах розвитку нашої країни і підтримки нашої армії.
Допомогти проекту