Сьогодні
Четвер 24 Січня 2019

"Росток-Холдинг" закликає президента зупинити рейдерів, щоб уникнути економічних проблем

"Росток-Холдинг" закликає президента зупинити рейдерів, щоб уникнути економічних проблем

Зупинка роботи агропідприємства "Росток-Холдинг" внаслідок рейдерської атаки призведе до втрат доходів до Держбюджету-2018. Може постраждати виконання бюджету на 2019 рік.

Як підкреслює Генеральний директор групи "Росток-Холдинг" Валерій Ласьков, агрокомпанія – одна з бюджетоутворюючих підприємств в Чернігівській і Сумській областях. І від сплати податків агрохолдингом залежить, отримають місцеві бюджети гроші для виплат зарплат працівникам бюджетних галузей чи ні, пишуть "Українські новини".

До того ж, якщо діяльність "Росток-Холдинг" не вдасться відновити, то без зарплат залишаться працівники підприємств холдингу, а це разом з членами їх сімей – близько десяти тисяч чоловік. Що в свою чергу, може привести до соціального вибуху в зазначених регіонах.

"17 жовтня аграрії підприємств "Росток-Холдинг" за підтримки громадських організацій пікетували Генпрокуратуру і передали звернення президенту Петру Порошенку. Реакція влади та керівників правоохоронних органів повинна показати, наскільки українські аграрні підприємства реально захищені державою від спроб рейдерського захоплення", – зазначив Валерій Ласьков.

На його переконання, від розблокування роботи "Росток-Холдинг" залежить і виконання Держбюджету-2019, який буде розглядатися парламентом найближчим часом.

Уряд і Верховна Рада заклали курс гривні 29,4 щодо до долара і інфляцію на рівні 7,4% при дефіциті в мільярд гривень. Якщо від нас відвернеться іноземний інвестор, то аграрний сектор, як один з основних джерел наповнення державного і регіональних бюджетів, істотно знизить виплату податків. Отже, дефіцит держбюджету може збільшитися, курс гривні тоді впаде, а інфляція зросте, що відіб'ється на споживчих цінах.

"Держава просить грошей у МВФ, а на полях пропадає врожаю на мільярд гривень", – підкреслює Валерій Ласьков.

У компанії "Росток-Холдинг" нагадують: працівники 17 підприємств на Чернігівщині та Сумщині не можуть зібрати урожай на десятках тисяч гектарів землі. У полях залишаються майже 17 тис. гектарів кукурудзи, 4 тис. гектарів сої, 1 тис. гектарів соняшнику. Також важливо розблокувати роботу елеваторів, де зберігається вже зібраний урожай, щоб запобігти його псуванню. У будь-який момент може статися самозаймання врожаю, що зберігається в силосах елеваторних комплексів.

Як зазначає Валерій Ласьков, виплата послуг підприємцям, які виконують роботи за договорами підряду, теж стане неможливою. Держава втратить 100 млн. гривень податків, а також значні валютні кошти за невиконання зовнішньоекономічних контрактів. І це вдарить по іміджу "Росток-Холдинг" і інвестиційній привабливості України в цілому.

"Рейдерська атака на "Росток-Холдинг" – знакова подія не лише для вітчизняних аграріїв, а й іноземних інвесторів. Порушення термінів поставок, створення негативного іміджу українських аграріїв і підриву їх авторитету на міжнародному ринку відіб'ється на подальшій співпраці іноземного бізнесу і з іншими вітчизняними сільськогосподарськими підприємствами", – підкреслює Ласьков.

Валерій Ласьков зазначає: спроба рейдерської атаки на "Росток-Холдинг" – не поодинокий випадок, а системне явище, коли успішний вітчизняний бізнес намагаються відібрати рейдери. Тому весь аграрний ринок уважно стежить за розвитком ситуації і реакцією влади на цю подію.

Нагадаємо, 8 жовтня правоохоронні органи зупинили роботу агрохолдингу по решенню райсуду Харківської області, який в якості запобіжного заходу застосував арешт активів, заборону збирати урожай і здійснювати продаж зерна. За словами адвоката, керуючого партнера ЮФ "Ільяшев і Партнери" Михайла Ілляшева, який захищає інтереси "Росток-Холдинг", це рейдерська атака. Постанови про заходи винесені в один і той же день, без виклику представників підприємств, з позбавленням права на захист і з порушенням принципів розумності, доцільності та своєчасності заходів. Довідка  "Росток-Холдинг" – вертикально-інтегрована агропромислова група, що спеціалізується на вирощуванні і реалізації зернових культур, а також виробництві і продажі молока. Під контролем групи близько 60 тис. га. До групи також входять 5 тваринницьких ферм, 3 елеваторні комплекси та ряд торгових компаній. Група входить в топ-10 найефективніших агропідприємств України за версією журналу Landlord. У рейтингу ТОП-100 латифундистів України займає двадцять п'яте місце.

Коментарі

Коментарів немає - Ваш буде першим!

Авторизуйтесь щоб коментувати: Авторизуватись через Twitter Авторизуватись через facebook Авторизуватись через google Авторизуватись через vk Авторизуватись через odnoklassniki Авторизуватись через mailru Авторизуватись через yandex

 

Увійти: Авторизуватись через Twitter Авторизуватись через facebook Авторизуватись через google Авторизуватись через vk Авторизуватись через odnoklassniki Авторизуватись через mailru Авторизуватись через yandex

Новини

Новости партнеров

Твіттер

Ми в соціалках

Патріотам України!
Сайт зроблений таким чином, щоб кожен з Вас, може наповнювати його своїми думками, ідеями, новинами, блогами, аналітикою та іншим. Сайт УКРОП спрямований на акцентування уваги на проблемах розвитку нашої країни і підтримки нашої армії.
Допомогти проекту