Сьогодні
Понеділок 18 Лютого 2019

Росія допомагала планувати втечу засновнику Wikileaks Ассанжу

Росія допомагала планувати втечу засновнику Wikileaks Ассанжу

У 2017-му році російські дипломати вели таємні переговори з особами, наближеними до засновника Wikileaks Джуліана Ассанжа, щоб допомогти йому втекти з будівлі посольства Еквадору у Лондоні, де він переховується вже понад 5 років.

Про це з посиланням на власні джерела пише авторитетне британське видання The Guardian.

За даними джерел, втеча планувалась на Різдво у 2017 році. Тоді дипломатичний автомобіль мав таємно вивезти журналіста з посольства Еквадору у Лондоні.

Ймовірно, Ассанжа з Великобританії планували відправити у Росію, звідки США його б не могли екстрадувати.

План росіян також передбачав, що Ассанжу мали передати дипломатичні документи, щоб Еквадор міг стверджувати, що у нього був дипломатичний імунітет.

Одразу 4 різних джерела видання стверджують, що про цей план втечі знали у Кремлі і підтримували його.

Згідно з іншим планом Ассанжа мали доставити човном до Еквадору, але згодом від цього варіанту відмовились, визнавши його занадто ризикованим.

До слова, на території Еквадору у засновника Wikileaks Джуліана Ассанжа є право на політичний притулок. У січні 2018 стало відомо, що йому надали еквадорське громадянство.

Хто такий Джуліан Ассанж?Це австралійський журналіст, який заснував у 2006 році організацію WikiLeaks. На її сайті розміщені секретні документи та матеріали, які викривають багатьох світових лідерів. У 2010 році шведські правоохоронні органи звинуватили Ассанжа в сексуальних домаганнях і зґвалтуванні і звернулися до Великобританії з вимогою про екстрадицію. У 2012 році британський суд ухвалив рішення про арешт і видачу Ассанжа Стокгольму. Відтоді засновник WikiLeaks переховується у будівлі посольства Еквадору у Лондоні. На переконання самого Ассанжа, Швеція має намір видати його США, де йому через публікацію в WikiLeaks секретних документів загрожує довічне ув'язнення.

Коментарі

Коментарів немає - Ваш буде першим!

Авторизуйтесь щоб коментувати: Авторизуватись через Twitter Авторизуватись через facebook Авторизуватись через google Авторизуватись через vk Авторизуватись через odnoklassniki Авторизуватись через mailru Авторизуватись через yandex

 

Увійти: Авторизуватись через Twitter Авторизуватись через facebook Авторизуватись через google Авторизуватись через vk Авторизуватись через odnoklassniki Авторизуватись через mailru Авторизуватись через yandex

Новини

Неділя, 17 Лютого

Новости партнеров

Твіттер

Ми в соціалках

Патріотам України!
Сайт зроблений таким чином, щоб кожен з Вас, може наповнювати його своїми думками, ідеями, новинами, блогами, аналітикою та іншим. Сайт УКРОП спрямований на акцентування уваги на проблемах розвитку нашої країни і підтримки нашої армії.
Допомогти проекту