Сьогодні
Субота 16 Лютого 2019

Республіка Північна Македонія: країна офіційно змінила назву

Республіка Північна Македонія: країна офіційно змінила назву

Закон про зміну назви колишньої югославської республіки на Північну Македонію набув чинності 12 лютого. На такі кардинальні кроки влади країни наважилась, аби вступити до НАТО.

У вівторок закон, який визначає зміни до Конституції, опублікували в урядовому "Офіційному віснику". 

Події, які передували перейменуванню Північної Македонії:

17 червня 2018 року Македонія і Греція підписали історичну угоду, згідно з якою Македонія мала змінити свою назву на Північну Македонію. Натомість Афіни розблокували переговори про приєднання Македонії до НАТО і до Європейського Союзу; 20 жовтня парламент Македонії проголосував за перейменування країни в Республіку Північна Македонія;  2 листопада уряд Македонії затвердив проект поправок до Конституції, які передбачають зміну назви країни; 18 листопада у Скоп'є відбулись протести проти перейменування країни в Республіку Північна Македонія; 11 січня 2019 року парламент Македонії схвалив зміни до Конституції; 20 січня у грецьких Афінах люди вийшли на акцію протесту проти угоди між країнами. Під час протестів виникли сутички з поліцією та постраждали люди. Більшість греків невдоволені тим, що їхніх сусідів треба називати македонцями, а їхню мову – македонською. 25 січня парламент Греції схвалив угоду про перейменування Македонії. Чому угода Греції з Македонією є історичною?Вона завершила одну з найтриваліших у світі дипломатичних суперечок. Вона розпочалася після проголошення Македонією незалежності у 1991 році. Афіни вважали, що Македонія не має права носити свою назву. Така суперечка пов'язана з тим, що у Греції є однойменна провінція, яка в давні часи була колискою імперії Александра Македонського. Угода полягає не тільки у зміні назви, але й усуне будь-які претензії до суверенітету Македонії та території сусідніх держав, і сприятиме збереженню ідентичності македонського народу та обов’язків держави щодо підтримки діаспори.

Після перейменування країни у Північну Македонію перед нею відкрився довгоочікуваний шлях до НАТО. 6 лютого у Брюсселі підписали історичний документ – протокол про приєднання Македонії до Північноатлантичного Альянсу. А вже 9 лютого парламент Греції ратифікував протокол про вступ Північної Македонії до НАТО.

Коментарі

Коментарів немає - Ваш буде першим!

Авторизуйтесь щоб коментувати: Авторизуватись через Twitter Авторизуватись через facebook Авторизуватись через google Авторизуватись через vk Авторизуватись через odnoklassniki Авторизуватись через mailru Авторизуватись через yandex

 

Увійти: Авторизуватись через Twitter Авторизуватись через facebook Авторизуватись через google Авторизуватись через vk Авторизуватись через odnoklassniki Авторизуватись через mailru Авторизуватись через yandex

Новини

Новости партнеров

Твіттер

Ми в соціалках

Патріотам України!
Сайт зроблений таким чином, щоб кожен з Вас, може наповнювати його своїми думками, ідеями, новинами, блогами, аналітикою та іншим. Сайт УКРОП спрямований на акцентування уваги на проблемах розвитку нашої країни і підтримки нашої армії.
Допомогти проекту