Сьогодні
Четвер 21 Лютого 2019

РФ має виплатити українським компаніям 150 мільйонів доларів: чи реально Кремль поверне гроші

Міжнародний суд в Гаазі вирішив, що Росія, як країна, яка незаконно забрала Крим в України, має виплатити 150 мільйонів доларів. Позивачі – 18 компаній, які мали потужності на півострові і після анексії зазнали збитків.

18 українських компаній, вимагаючи, щоби Росія відшкодувала їм вартість захопленого в Криму майна, першими пішли до суду. Це банки, готелі, туристичні та будівельні фірми, меблеві магазини.

І Гаазький арбітраж прийняв рішення на їхню користь. Тепер Російська Федерація має виплатити компаніям, частина яких пов’язані з олігархом Ігорем Коломойським, понад 150 мільйонів доларів компенсації.

Рішення може виконуватись у будь-якій країні світу. Якщо у РФ є активи, наприклад, в США, то можна звернутись до США з відповідними вимогами. Так відбувалось, коли компанія "Нога" (швейцарська) таким чином теж виграла справу проти РФ і потім арештовувала літаки Путіна, – розповів заступник міністра юстиції України Іван Ліщина.

Вимагали виплати компенсацій окремі приватні фірми і це може бути перепоною в отриманні грошей, каже експерт.

Держава мала сформувати єдиний позов. Адже, окрім приватного майна, втрачено державні порти, нафтопереробні підприємства, санаторії та курорти. А це – майно на мільярди євро.

Державне підприємство Державне підприємство "Укренерго" також втратило майно через анексію Криму

"Україна мала націоналізувати ті всі об’єкти, які були захоплені окупантами, бо ми, як держава, маємо захищати наш бізнес в міжнародних судах, в комерційних арбітражах і потім компенсувати втрати, які понесли наші бізнесмени", – відповів директор Кримського експертного центру Олексій Стародуб.

Чи отримають 18 компаній обіцяні 150 мільйонів доларів – покаже час. Офіційний Київ сподівається, що таке рішення буде прецедентом і позовів побільшає.

Так, державне підприємство "Укренерго" вже готується піти слідами колег, які втратили майно в результаті анексії Криму.

В результаті незаконної окупації Криму, наша компанія втратила велику кількість активів. Хочемо звернутися до міжнародного арбітражу, щоб захистити інтереси компанії. Витрати, які ми понесемо на даний процес, ми так само будемо просити компенсувати за рахунок Російської Федерації, – прокоментував директор з юридичного забезпечення ДП "Укренерго" Максим Юрков.

Коментарі

Коментарів немає - Ваш буде першим!

Авторизуйтесь щоб коментувати: Авторизуватись через Twitter Авторизуватись через facebook Авторизуватись через google Авторизуватись через vk Авторизуватись через odnoklassniki Авторизуватись через mailru Авторизуватись через yandex

 

Увійти: Авторизуватись через Twitter Авторизуватись через facebook Авторизуватись через google Авторизуватись через vk Авторизуватись через odnoklassniki Авторизуватись через mailru Авторизуватись через yandex

Новини

Новости партнеров

Твіттер

Ми в соціалках

Патріотам України!
Сайт зроблений таким чином, щоб кожен з Вас, може наповнювати його своїми думками, ідеями, новинами, блогами, аналітикою та іншим. Сайт УКРОП спрямований на акцентування уваги на проблемах розвитку нашої країни і підтримки нашої армії.
Допомогти проекту