Сьогодні
Вівторок 22 Січня 2019

Після ухвалення мандату місії ООН буде одне складне питання, – військовий

Після ухвалення мандату місії ООН буде одне складне питання, – військовий

Перспектива миротворчої місії на Донбасі реальна, але якщо будуть передумови – зокрема, прийняття політичного рішення керівництвом України. Поки його немає.

Таку думку сайту "24" висловив військовий експерт Олег Жданов.

За словами експерта, щодо миротворців наразі більше розмов, навіть конкретного плану немає. Є пропозиції від екс-генсека НАТО Расмуссена про можливий склад місії і її чисельність – 20 тисяч плюс 4 тисячі поліцейських.

Всі знають, що місія ООН – один із способів вирішення конфлікту на Донбасі. Але спочатку треба визначитися: вводимо миротворців чи ні. Тому що це можливо, якщо визнаний факт збройної агресії і війни. Статут ООН ніхто не стане переписувати під українські забаганки, – говорить Жданов.

Військовий зауважує: повноваження місії визначаються мандатом, за який голосує Радбез ООН, де право вето належить, в тому числі, Росії. В України є можливість обійти це вето за умови визнання Росії стороною збройного конфлікту. Тоді, згідно 27-ої статті Статуту ООН, сторона конфлікту не має права голосувати за рішення щодо такого конфлікту.

"США зі сподіванням дивляться на керівництво України і чекають, коли ж ми нарешті визнаємо факт нападу Росії. Вони б із задоволенням почали реформування навіть самої ООН. Про це на 72-й Генасамблеї говорив і Трамп, і прем'єр Ізраїлю Нетаньяху. Президент Франції Еммануель Макрон у доповіді заявив, що Росія повинна відповісти за всі свої вчинки. Всі чекають політичного рішення керівництва України", – зазначає Олег Жданов.

При цьому Жданов наголошує, найскладніше – це визначити склад учасників місії. Сторони конфлікту повинні погодитися з участю тих чи інших країн. За винятком, якщо операція ООН проводиться з примусу до миру. Як, зокрема, було в Югославії – тоді, говорить експерт, згоди сторін взагалі ніхто не питав. Потім місія збирається на території України, оголошують дату початку операції, перетинають лінію розмежування і входять на окуповану територію. Якщо місія ООН зустрічає опір, то застосовується зброя.

Водночас, на переконання Жданова, проблем з потрібною кількістю учасників місії ООН не буде.

Участь у миротворчих місіях вважається дуже престижною і економічно вигідною. Україна, до речі, при Кучмі була однією з найактивніших учасниць – наші миротворці взяли участь у восьми чи десяти місіях. Тому, коли почнеться формування місії, то буде ще черга з бажаючих. Це технічне питання. Потрібне лише прийняття політичного рішення керівництвом України. Поки його немає, – підкреслив Олег Жданов.

Нагадаємо, на 54-й Мюнхенській конференції з питань безпеки Організація об'єднаних націй презентувала звіт щодо миротворчого контингенту на Донбасі високопосадовцям, включно зі спецпредставником Держдепу США з питань України Куртом Волкером. У документі, зокрема, йдеться про імовірних учасників місії, серед яких є і Білорусь. Пізніше міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив, що після того, як буде прийнято остаточне рішення про розміщення миротворчих сил ООН на Донбасі, для повного їх розгортання необхідно до 10 місяців.

Що таке миротворча місія? Це дії міжнародної спільноти задля запобігання виникненню міждержавних або внутрішніх конфліктів. Операції зі встановлення миру проводяться за обов'язкової згоди сторін конфлікту. У 2017 році Президент України Петро Порошенко висунув ідею введення миротворців на всю територію Донбасу. У відповідь на це президент Росії Володимир Путін висунув вимогу, що миротворці повинні перебувати на лінії розмежування "і ні на жодних інших територіях".

Коментарі

  • Сергей Татаринцев
    Сергей Татаринцев
    "Тоді, згідно 27-ої статті Статуту ООН, сторона конфлікту не має права голосувати за рішення щодо такого конфлікту. " "Тому, коли почнеться формування місії, то буде ще черга з бажаючих. " Автор, спустись на землю. Если Россию признают стороной конфликта, эта твоя очередь из желающих мгновенно опустеет. Кроме майдаунов в мире не так много кастрюлеголовых - перед Россией скакать.

Авторизуйтесь щоб коментувати: Авторизуватись через Twitter Авторизуватись через facebook Авторизуватись через google Авторизуватись через vk Авторизуватись через odnoklassniki Авторизуватись через mailru Авторизуватись через yandex

 

Увійти: Авторизуватись через Twitter Авторизуватись через facebook Авторизуватись через google Авторизуватись через vk Авторизуватись через odnoklassniki Авторизуватись через mailru Авторизуватись через yandex

Новини

Новости партнеров

Твіттер

Ми в соціалках

Патріотам України!
Сайт зроблений таким чином, щоб кожен з Вас, може наповнювати його своїми думками, ідеями, новинами, блогами, аналітикою та іншим. Сайт УКРОП спрямований на акцентування уваги на проблемах розвитку нашої країни і підтримки нашої армії.
Допомогти проекту