Сьогодні
Вівторок 22 Січня 2019

"Нобелівку" з фізики, хімії чи медицини жодного разу не отримував чорношкірий, - дослідження

"Нобелівку" з фізики, хімії чи медицини жодного разу не отримував чорношкірий, - дослідження

?

Із самого започаткування Нобелівської премії жоден чорношкірий вчений її так і не отримав в основних галузях

Про це пише The Next Web.

За весь час існування премії тільки 14 чоловік з 900 лауреатів були чорношкірими, однак не було жодного лаурета з дисциплін медицини, фізики і хімії.

Десять отримали премію миру, три - з літератури, і тільки єдиний - соціолог Артур Льюїс - отримав премію з економіки в 1973 році. 

Також за час існування премії в ній було всього 70 азіатських лауреатів, і більшість з них припало на останні 18 років. Вчені з Азії, навпаки, отримують Нобелівську премію тільки в наукових дисциплінах.

Експерти відзначають, що це пов'язано зі зростаючим впливом на світову науку вчених з Японії, Китаю і Кореї - адже набагато простіше отримати Нобелівську премію, якщо вчений працює в великому відомому університеті з визнаним авторитетом.

Соціологи відзначають, що, можливо, причиною такої дискримінації є недостатній інтерес чорношкірих вчених до фундаментальної науки. Однак це швидше пов'язано з консерватизмом наукової західної спільноти по відношенню як до жінок, так і до чорношкірих.

Наприклад, існує величезна кількість досліджень, які показують, що чорношкірі вчені в США практично не отримують фінансування для досліджень в галузі охорони здоров'я або атомної енергетики.

Експерти також акцентують увагу на малочисельності у списку лауреатів жінок: за всю історію премії удостоїлася 21 жінка. У 2018 її отримали Донна Стрікленд і Френсіс Арнольд за досягнення у фізиці та хімії.

Цікаво, що у травні "Вікіпедія" не дала створити сторінку Донни Стрікленд через "вторинність робіт". Після отримання нею нобелівки сторінку все ж створили.

Коментарі

Коментарів немає - Ваш буде першим!

Авторизуйтесь щоб коментувати: Авторизуватись через Twitter Авторизуватись через facebook Авторизуватись через google Авторизуватись через vk Авторизуватись через odnoklassniki Авторизуватись через mailru Авторизуватись через yandex

 

Увійти: Авторизуватись через Twitter Авторизуватись через facebook Авторизуватись через google Авторизуватись через vk Авторизуватись через odnoklassniki Авторизуватись через mailru Авторизуватись через yandex

Новини

Новости партнеров

Твіттер

Ми в соціалках

Патріотам України!
Сайт зроблений таким чином, щоб кожен з Вас, може наповнювати його своїми думками, ідеями, новинами, блогами, аналітикою та іншим. Сайт УКРОП спрямований на акцентування уваги на проблемах розвитку нашої країни і підтримки нашої армії.
Допомогти проекту