Сьогодні
Вівторок 25 Вересня 2018

Недоторканність в країнах Заходу: коли заарештовують нардепів

У цивілізованому світі депутатська недоторканність захищає народних обранців від впливу на їхню професійну діяльність. Та зазвичай такий імунітет послаблюється або ж взагалі не діє, якщо посадовець скоїв злочин.

Читайте також на УкропНьюс: Які медичні послуги будуть безкоштовними після реформи: список

Яким має бути імунітет для депутатів? У світі немає єдиного підходу вирішення цього питання. Кожна країна сама вирішує ступінь доторканності обранців. В країнах Євросоюзу члени парламенту здебільшого мають подвійний захист. Політичний – знімає відповідальність за голосування та вираження поглядів, а кримінальний – забороняє переслідування, арешт та слідчі дії проти народного обранця.

Читайте також на УкропНьюс: В Таджикистане подсчитали и поставили на учет представителей ЛГБТ-сообщества

Читайте також: Як питанням про депутатську недоторканність маніпулюють під час виборів

І якщо перший вид захисту діє довічно, то кримінальний – лише на час отримання мандату. І в низці випадків недоторканність взагалі не діє. Так, у Великій Британії, Іспанії, Ірландії та на Мальті імунітет розповсюджується лише на цивільні справи. В Австрії, Німеччині, Латвії та Словаччині недоторканність діє також і на адміністративні справи. В Португалії недоторканність не діє, якщо за навмисне порушення закону депутату загрожує понад три роки в'язниці, а у Швеції – понад два. Аби притягнути депутата до відповідальності, не завжди потрібен дозвіл парламенту. В Ірландії депутата можна судити за зраду, кримінальне правопорушення і порушення громадського порядку. У Бельгії та Франції без попередньої згоди законодавців можна проводити допити й обшуки депутата. І практично у всіх державах ЄС недоторканність знімається, якщо народного обранця затримали під час скоєння злочину.

Коментарі

Коментарів немає - Ваш буде першим!

Авторизуйтесь щоб коментувати: Авторизуватись через Twitter Авторизуватись через facebook Авторизуватись через google Авторизуватись через vk Авторизуватись через odnoklassniki Авторизуватись через mailru Авторизуватись через yandex

 

Увійти: Авторизуватись через Twitter Авторизуватись через facebook Авторизуватись через google Авторизуватись через vk Авторизуватись через odnoklassniki Авторизуватись через mailru Авторизуватись через yandex

Новини

Новости партнеров

Твіттер

Ми в соціалках

Патріотам України!
Сайт зроблений таким чином, щоб кожен з Вас, може наповнювати його своїми думками, ідеями, новинами, блогами, аналітикою та іншим. Сайт УКРОП спрямований на акцентування уваги на проблемах розвитку нашої країни і підтримки нашої армії.
Допомогти проекту