Сьогодні
Четвер 24 Січня 2019

Не бояться розриву із Константинополем: у РПЦ розповіли про "дорогу до лікування розколу"

Не бояться розриву із Константинополем: у РПЦ розповіли про "дорогу до лікування розколу"

У РПЦ вважають, що спроби патріарха Варфоломія нав'язувати свою волю і втручатися у справи інших помісних церков нібито "знищують багатовікову канонічну традицію". Там стверджують, що припинення євхаристійного спілкування з Константинополем не має наслідків для вірян.

Про це заявив митрополит Волоколамський Іларіон, пише Romfea.

Представник РПЦ стверджує, що повернення до єдності і відмова від вторгнення на канонічну територію інших церков може усунути розкол у православ'ї.

"Дорога до лікування розколу відома. Це повернення до єдності, тобто не об'єднуватися з лідерами розколу, збереження синодального інституту церкви, не привласнювати суперечливих прав, а також не втручатись у церковні кордони інших місцевих церков", – сказав митрополит.

Іларіон вважає необґрунтованими дії Константинопольського патріарха Варфоломія щодо вирішення українського питання. За його словами, ці твердження спростовуються "практикою рішень святих екуменічних і місцевих синодів".

Так, спроби патріарха Варфоломія нав’язувати свою волю і втручатися у справи інших помісних церков у РПЦ вважають"знищенням багатовікової канонічної традиці".

Окрім цього, російський митрополит зазначив, що для більшості вірян РПЦ переривання євхаристійного спілкування з Константинополем не має будь-яких практичних наслідків.

Більш критичним є питання про вірян Російської православної церкви, які тимчасово або постійно проживають в Туреччині, на Родосі або інших грецьких островах, що належать до церковної юрисдикції Константинопольського патріархату, – наголосив митрополит Іларіон.

При цьому він наголосив, що у РПЦ шукають вирішення цієї "проблеми".

Що таке припинення євхаристійного спілкування?Це рішення означає, що віряни РПЦ не можуть причащатися в храмах Константинопольського патріархату, а священики та ієрархи не зможуть здійснювати спільних богослужінь. Такий крок є найвищою мірою інституційних церковних санкцій.

Як розгортаються взаємини між РПЦ і Константинополем через надання Томосу Україні? 7 вересня стало відомо про те, що Вселенський патріархат у межах підготовки до надання автокефалії Православній церкві в Україні призначив своїх екзархів (повірених) у Києві. Цю подію панічно розкритикували в РПЦ, назвавши відповідний крок "вторгненням на канонічну територію Московського патріархату". Крім того, 14 вересня з цієї ж причини синод РПЦ вирішив припинити участь у роботі структур під головуванням Константинопольського патріархату. 11 жовтня синод Вселенського патріархату у Стамбулі ухвалив рішення щодо надання Томосу про автокефалію Українській православній церкві. У РПЦ досить очікувано на це відреагували. За словами представників російської церкви, це є "легалізацією розколу" та матиме "сумні наслідки". Також представники Російської православної церкви неодноразово лякали, що надання Томосу Україні супроводжуватиметься кровопролиттям і насильницьким відбиранням їхніх храмів, а в Кремлі пообіцяли "захистити інтереси православних". За словами очільника УПЦ КП Філарета, Єдину помісну церкву в Україні буде створено до кінця 2018 року, а ті церкви, які не долучаться до неї, повинні будуть називатися "Російська православна церква в Україні".

Нагадаємо, 11 жовтня синод Вселенського патріархату у Стамбулі ухвалив рішення щодо надання Томосу про автокефалію Українській православній церкві. На засіданні Синоду також було ухвалене рішення про зняття анафеми з партріарха УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія та визнання їх канонічними. Історія православної церкви: дивіться відео

ХТО ЩЕ ПІДТРИМУЄ ПОЗИЦІЮ РПЦ ЩОДО ТОМОСУ ДЛЯ УКРАЇНИ 6 лист 2018 Автокефалія для України: Болгарська православна церква готує відповідь на рішення Варфоломія 5 лист 2018 Ще одна церква заговорила про собор для скасування рішення Константинополя щодо автокефалії 30 жовт 2018 "Це не принизливо": у РПЦ розповіли про спробу "братського" врегулювання взаємин з Варфоломієм 15 жовт 2018 "Розкол — це завжди погано": Лукашенко зробив жорстку заяву про автокефалію УПЦ 7 жовт 2018 Надання Томосу Україні: ще одна церква заявила про підтримку РПЦ 1 жовт 2018 "Церковний розкол": Грецький єпископ зробив жорстку заяву через автокефалію для УПЦ

Коментарі

Коментарів немає - Ваш буде першим!

Авторизуйтесь щоб коментувати: Авторизуватись через Twitter Авторизуватись через facebook Авторизуватись через google Авторизуватись через vk Авторизуватись через odnoklassniki Авторизуватись через mailru Авторизуватись через yandex

 

Увійти: Авторизуватись через Twitter Авторизуватись через facebook Авторизуватись через google Авторизуватись через vk Авторизуватись через odnoklassniki Авторизуватись через mailru Авторизуватись через yandex

Новини

Новости партнеров

Твіттер

Ми в соціалках

Патріотам України!
Сайт зроблений таким чином, щоб кожен з Вас, може наповнювати його своїми думками, ідеями, новинами, блогами, аналітикою та іншим. Сайт УКРОП спрямований на акцентування уваги на проблемах розвитку нашої країни і підтримки нашої армії.
Допомогти проекту