Сьогодні
Середа 16 Січня 2019

Названо хворобу, яка розвивається в астронавтів під час життя в космосі

Названо хворобу, яка розвивається в астронавтів під час життя в космосі

Тривалі польоти в космос є небезпечними через те, що можуть спричинити погіршення зору, а то й повну сліпоту.

Про це йдеться у статті, опублікованій в журналі JAMA Ophthalmology. За словами авторів з Асоціації університетів з вивчення космосу (USRA) в Х'юстоні (США), перебування в космосі особливим чином "розтягує" сітківку і оптичні нерви очей.

Приблизно 23% учасників короткострокових польотів і близько половини членів довгострокових експедицій NASA скаржилися на проблеми із зором і розвитком далекозорості. Імовірно, що це пов'язано з перерозподілом рідин всередині черепа і здавленням мозку. Ми перевірили, що відбувається з самими очима, – пише Крістіан Отто.

Він зазначив, що багато астронавтів скаржилися не лише на помутніння зору і розвиток далекозорості, але і мали пошкодження сітківки. Тож науковці вияснили, що під час відсутності гравітації може не тільки змінюватись структура мозку, а й інші тканини голови, зокрема, самих очей.

Раніше вчені також з'ясували, що тривале перебування в невагомості безповоротно послаблює м'язи спини і веде до "округлення" серця, а політ до Марса може привести до помітного погіршення в інтелектуальних здібностях астронавтів через деструктивну дію космічних променів на мозок.

via GIPHY

Коментарі

Коментарів немає - Ваш буде першим!

Авторизуйтесь щоб коментувати: Авторизуватись через Twitter Авторизуватись через facebook Авторизуватись через google Авторизуватись через vk Авторизуватись через odnoklassniki Авторизуватись через mailru Авторизуватись через yandex

 

Увійти: Авторизуватись через Twitter Авторизуватись через facebook Авторизуватись через google Авторизуватись через vk Авторизуватись через odnoklassniki Авторизуватись через mailru Авторизуватись через yandex

Новини

Новости партнеров

Твіттер

Ми в соціалках

Патріотам України!
Сайт зроблений таким чином, щоб кожен з Вас, може наповнювати його своїми думками, ідеями, новинами, блогами, аналітикою та іншим. Сайт УКРОП спрямований на акцентування уваги на проблемах розвитку нашої країни і підтримки нашої армії.
Допомогти проекту