Сьогодні
Субота 15 Грудня 2018

Ми спостерігали умисні дії суддів, коли вони не хотіли розглядати справи своїх колег, – Янченко

Про затримання в судах справ НАБУ проти хабарників розповіла гостя програми "Честь і НЕчесть" з Олексою Шалайським та Галиною Чижик – голова Ради громадського контролю при НАБУ Галина Янченко.

"На сьогоднішній день ми бачимо, що найбільшим гальмом процесу роботи НАБУ є якраз розгляд справ у суді. Загалом, НАБУ передало 140 справ до суду щодо хабарництва топ-корупціонерів, політиків, суддів і т.д. в Україні. Але справи затягуються, або суди не відбуваються з тих чи інших питань. В двох третинах випадків це відбувається через відсутність складу суддів. Тоді воно переноситься на кілька місяців", – зазначила Галина Янченко.

За її словами, інколи процес розгляду щодо суддів, яких затримали на хабарі, затримують умисно. "Ми спостерігали умисні дії суддів, коли вони не хотіли розглядати справи своїх колег, тому й затягували цей процес. А таких різних трюків чи відводів є багато", – наголосила голова Ради громадського контролю при НАБУ.

Якщо задокументовані факти того, що суддя брав хабар, то здорова система правосуддя мала б відсторонити таку людину від виконання обов’язків та призупинити його повноваження, – сказала вона.

"Щоб система очищалася дуже важливим є набір привентивних заходів. Але наразі в Україні цього немає. Кандидати на посаду судді проходять просто співбесіду, а це так би мовити є лише імітацією реформи" – заявила Галина Янченко.

І додала, що було б добре, якби засідання проводилося з відеозйомкою, або ж суддя приймав рішення не наодинці. Тоді, звичайно, будь-який суддя при здоровому глузді не захотів би псувати свою репутацію та кар’єру.

Більше – дивіться у програмі.

Коментарі

Коментарів немає - Ваш буде першим!

Авторизуйтесь щоб коментувати: Авторизуватись через Twitter Авторизуватись через facebook Авторизуватись через google Авторизуватись через vk Авторизуватись через odnoklassniki Авторизуватись через mailru Авторизуватись через yandex

 

Увійти: Авторизуватись через Twitter Авторизуватись через facebook Авторизуватись через google Авторизуватись через vk Авторизуватись через odnoklassniki Авторизуватись через mailru Авторизуватись через yandex

Новини

Новости партнеров

Твіттер

Ми в соціалках

Патріотам України!
Сайт зроблений таким чином, щоб кожен з Вас, може наповнювати його своїми думками, ідеями, новинами, блогами, аналітикою та іншим. Сайт УКРОП спрямований на акцентування уваги на проблемах розвитку нашої країни і підтримки нашої армії.
Допомогти проекту