Сьогодні
Середа 12 Грудня 2018

Луценко розставив усі крапки над "і" щодо справи Саакашвілі

Луценко розставив усі крапки над "і" щодо справи Саакашвілі

Генеральний прокурор України Юрій Луценко стверджує, що раніше лідер "Руху нових сил" Міхеїл Саакашвілі перебував в Україні на законних підставах, оскільки кримінальну відповідальність за незаконний перетин кордону з нього було знято ще за часів Януковича, однак опісля він звернувся до Верховної Ради з клопотанням про її відновлення.

Таку заяву він зробив у ефірі телеканалу ZIK.

Як підкреслив очільник ГПУ, колишній очільник Одеської ОДА перебував в Україні на незаконних підставах, оскільки йому відмовили у політичному притулку та підтвердили втрату громадянства.

"У цій ситуації, фактично, існують два процеси. Перший – статус пана Саакашвілі, а другий – кримінальні справи, які було порушено проти нього. Хочу нагадати, що він незаконно перетнув кордон. Відзначу, що за часів Януковича було знято кримінальну відповідальність за це правопорушення, що взагалі є абсурдом для воюючої країни", — переконує Луценко.

Як зауважив генпрокурор, саме тому він звернувся до Верховної Ради з питанням про відновлення кримінальної відповідальності за незаконний перетин кордону.

Всі судові інстанції встановили, що Міхеїл Саакашвілі зробив це незаконно. Йому було відмовлено у клопотанні про політичний притулок або інші статуси захисту України. Таким чином, він став нелегальним мігрантом. У таких випадках Державна міграційна служба до всіх людей повинна діяти відповідно до закону – має бути проведено реадмісію в країну, з якої він прибув, депортацію в країну за його вибором або екстрадицію, якщо є такий запит. Міграційна служба спільно з прикордонниками здійснили реадмісію. Генпрокуратура до цього не має жодного стосунку. Ми не можемо її ні прискорити, ні зупинити, ні скасувати. Це їхня компетенція, — констатує генпрокурор.

За словами Луценка, зараз Саакашвілі перебуває під арештом, і це має пріоритет, а раніше його вислати з країни не було можливості.

"Чому Саакашвілі так і не заарештували? Тому що він почав ходити до слідчого та дав усі необхідні свідчення, які слідчий тоді вимагав. Закінчився запобіжний захід, і ми, не планували далі з ним слідчих дій, які не клопотали про продовження запобіжного заходу", — додав голова Генпрокуратури.

Нагадаємо, 12 лютого працівники ДПСУ увірвалися до ресторану "Сулугуні" в Києві, затримали там Саакашвілі та відправили його чартерним літаком у Варшаву. У відомстві пояснили, що Саакашвілі перебував в Україні незаконно, тож його відправили в країну, звідки він нелегально прибув. Згодом було ухвалено рішення заборонити його в’їзд на територію України терміном на три роки – до 13 лютого 2021 року.

Коментарі

Коментарів немає - Ваш буде першим!

Авторизуйтесь щоб коментувати: Авторизуватись через Twitter Авторизуватись через facebook Авторизуватись через google Авторизуватись через vk Авторизуватись через odnoklassniki Авторизуватись через mailru Авторизуватись через yandex

 

Увійти: Авторизуватись через Twitter Авторизуватись через facebook Авторизуватись через google Авторизуватись через vk Авторизуватись через odnoklassniki Авторизуватись через mailru Авторизуватись через yandex

Новини

Новости партнеров

Твіттер

Ми в соціалках

Патріотам України!
Сайт зроблений таким чином, щоб кожен з Вас, може наповнювати його своїми думками, ідеями, новинами, блогами, аналітикою та іншим. Сайт УКРОП спрямований на акцентування уваги на проблемах розвитку нашої країни і підтримки нашої армії.
Допомогти проекту