Сьогодні
Субота 16 Лютого 2019

Крейсер США триматиме під потенційним ударом все, що Росія має в Чорному морі, – експерт

Крейсер США триматиме під потенційним ударом все, що Росія має в Чорному морі, – експерт

Один корабель США в Чорному морі – добре, але він принципово ситуацію не змінить. Потрібен загін кораблів, щоб стримувати агресію Росії.

Таку думку 24 каналу висловив військовий експерт Ігор Лосєв.

Потрібен загін кораблів США чи НАТО, який би базувався біля українських портів Очаків, Миколаїв, Одеса. Постійно було б чергування біля берегів Криму і Північного Кавказу. Тоді це справлятиме серйозне враження на Росію, – зазначає Лосєв.

Крім того, наголошує експерт, США і Україні треба подумати про денонсацію Конвенції Монтре (Обмеження для військових кораблів входу в Чорне море нечорноморських держав. Лише дрібні надводні кораблі з терміном перебування не більше 21 діб – "24"). Ця конвенція, зауважує Лосєв, працює в інтересах Росії, яка є безперечним гегемоном у Чорному морі. А США, Великобританія, інші великі країни не можуть більше місяця перебувати в Чорному морі. Це суперечить інтересам України, Румунії, Болгарії, до певної міри – Туреччини і Грузії.

Денонсація Конвенції Монтре обмежить агресію Росії. І якщо в Чорне море зайдуть кораблі США і НАТО, то Росія не наважиться нахабніти. Один лише крейсер ВМС США здатен тримати під потенційним ударом все, що Росія має в Чорному морі, – наголошує Ігор Лосєв.

Що стосується ситуації в Азовському морі, то, говорить експерт, Росія дивиться: якщо ми демонструємо слабкість, то Москва йде далі.

"За певних обставин Росія може спробувати десантну операцію в Азові – висадку на нашому узбережжі. І треба слідкувати за її діями. Росію спровокувати на напад можуть вибори в Україні. У нас буде хаос – усі проти всіх. Країна буде політично дезінтегрована, і Росія може завдати удар. Тому що Кремль чекає, коли Україна буде в найслабшому стані", – наголосив Лосєв.

Нагадаємо, за повідомленням CNN, США почали підготовку до відправки військового корабля, для підтримки України у Керченській протоці. Зазначається, що американські військовослужбовці попросили Державний департамент США повідомити Туреччину про появу військового корабля у Чорному морі. США зобов'язані попередити про це Туреччину не менш ніж за 15 днів відповідно до конвенції Монтре від 1936 року, яка регулює судноплавство у протоках Босфор і Дарданелли. Вони з'єднують Середземне море з Чорним.

Як відомо, США різко засудили агресію Росії в Керченській протоці. Голова Пентагону Джим Маттіс вважає захоплення українських кораблів "зневагою до міжнародного права". Сполучені Штати Америки планують торкнутися теми ситуації у Керченській протоці на 25-му засіданні Ради міністрів закордонних справ Організації з безпеки і співпраці в Європі.

Що сталося у Керченській протоці?25 листопада прикордонний корабель Росії протаранив рейдовий буксир українських військових в Азовському морі. Відомо, що 2 малих броньованих артилерійських катери та рейдовий буксир ВМС ЗСУ переходили з порту Одеси до порту в Маріуполі планово та відповідно до міжнародних норм. Проте в Росії заявили, що нібито українські військові кораблі "неправомірно зайшли в тимчасово закриту акваторію територіального моря РФ" і продовжили рух до Керченської протоки. Згодом група кораблів ВМС України продовжила свій шлях до Маріуполя. Щоправда, вже під час виходу з Керченської протоки російські прикордонні судна відкрили вогонь по українських кораблях, внаслідок чого 6 українських воїнів зазнали поранень. Також Росія захопила 2 українських судна та взяла в полон 24 українських моряків. Після цього Україна ввела у 10-и областях воєнний стан до 26 грудня та заборонила вї'зд чоловікам з Росії віком від 16 до 60 років. Натомість Росія почала блокувати українські судна та порти в Азовському морі. 28 листопада "суд" в окупованому Криму всім 24-м полоненим українським морякам обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою терміном на 2 місяці. Росія також вже не перший місяць блокує в Азовському морі іноземні судна, що прямували до українських портів. Через це українська економіка зазнає чималих збитків.

АГРЕСІЯ РОСІЇ В АЗОВСЬКОМУ МОРІ:  хроніка подій 4 груд 2018 Ескалація на Азові: Росію можуть покарати блокадою її кораблів в інших морях 4 груд 2018 "Вони – військовополонені": у США закликали тиснути на РФ для звільнення українських моряків 4 груд 2018 США закликали Європу взяти більшу відповідальність за безпеку України 14:17 6 груд Голова МЗС Канади російською мовою висловила претензії Лаврову щодо агресії на Азові

Коментарі

Коментарів немає - Ваш буде першим!

Авторизуйтесь щоб коментувати: Авторизуватись через Twitter Авторизуватись через facebook Авторизуватись через google Авторизуватись через vk Авторизуватись через odnoklassniki Авторизуватись через mailru Авторизуватись через yandex

 

Увійти: Авторизуватись через Twitter Авторизуватись через facebook Авторизуватись через google Авторизуватись через vk Авторизуватись через odnoklassniki Авторизуватись через mailru Авторизуватись через yandex

Новини

Новости партнеров

Твіттер

Ми в соціалках

Патріотам України!
Сайт зроблений таким чином, щоб кожен з Вас, може наповнювати його своїми думками, ідеями, новинами, блогами, аналітикою та іншим. Сайт УКРОП спрямований на акцентування уваги на проблемах розвитку нашої країни і підтримки нашої армії.
Допомогти проекту