Сьогодні
Середа 17 Січня 2018

Кому вигідно провалити створення Державного бюро розслідування в Україні

Кому вигідно провалити створення Державного бюро розслідування в Україні

20 листопада – кінцева дата, та сама дата, коли в нашій країні розслідування гучних справ щодо чиновників, суддів та правоохоронців мало б повністю перейти до повноважень нової правоохоронної структури – Державного бюро розслідувань.

Віртуально воно у нас є, на ділі - немає! Адже ж сфера впливу на цей безперечно важливий правоохоронний орган дотепер не поділена!

Згадаймо, що таке ДБР та для чого воно нам. Державне бюро розслідувань - це слідчий орган. Для простішого розуміння - аналог американського ФБР. Безпристрасна та непідкупна структура. Вона має братися за розслідування злочинів щодо високопосадовців так званої групи "А" - це народні депутати, екс-президенти, міністри, директор НАБУ, генеральний прокурор, судді та поліцейські.

У прокуратури ДБР мала б повністю забрати усі справи. Тобто мухи окремо, котлети окремо. ДБР розслідує, прокуратура займається процесуальною функцією. У теорії – все прекрасно, а от на практиці – все не так райдужно День ікс – 20 листопада - дата невипадкова. Вона прописана у Кримінально-процесуальному кодексі. У прикінцевих положеннях КПК передбачено, що норми про підслідність ДБР вводяться в дію з дня початку діяльності Державного бюро розслідувань України, але (!) не пізніше, ніж через 5 років від дня набрання чинності Кодексом. І ця п'ята річниця КПК буде якраз 20 листопада 5 років! Законотворці точно не могли уявити що майбутнє в ДБР виявиться настільки сумним. Так от що ж буде після 20 листопада? А от що! Корупціонери при владі можуть відкорковувати шампанське. Вони по суті отримають таку собі недоторканність. Адже з наступного понеділка слідчі органів прокуратури зможуть законно продовжувати досудове розслідування лише тих кримінальних проваджень, які вже розпочаті. Нових порушувати – права вже не мають!

Всі нові кримінальні провадження, підслідні дотепер неіснуючому ДБР, "зависатимуть" у повітрі. І навіть якщо слідчі прокуратури братимуться за розслідування таких проваджень, адвокати підозрюваних на раз-два зможуть "розвалити" справу в судах. З такої правової колізії можна було б посміятися, а краще поплакати. Ні, таке, напевне, можливе лише в нашій країні. Законодавчо створити антикорупційних орган, навіть визначити для нього 5-річний дедлайн - і все завалити! Ми навесні детально розбирали що таке ДБР і з чим його їдять. І теж дивувалися – як створення такого важливого органу в країні перетворили на цирк. Документально ДБР було створене ще два роки тому, але за цей час спеціальна комісія так і не змогла призначити керівника та набрати відповідний штат, тож ситуація зайшла в глухий кут. Серед головних претендентів на пост директора ДБР: чинний головний військовий прокурор Анатолій Матіос, начальниця управління процесуального керівництва департаменту з розслідувань особливо важливих справ у сфері економіки Ольга Варченко, дипломат та заслужений юрист України Олексій Горащенков. Від самого початку конкурсу щось пішло не так – один за одним спалахували скандали, його ставили на паузу. То у претендентів на директора ДБР бракувало дипломів про вищу юридичну освіту, то перепризначали членів комісії, то головний військовий прокурор України Анатолій Матіос на одній із співбесід не стримався та взагалі відверто обмовився про те, про що раніше говорили лише кулуарно. Про політичну ангажованість комісії заговорили вже відверто – вплив на ДБР нібито не можуть поділити між собою БПП та Народний фронт. Та баталії як бачимо затягнулися. Дотепер із кандидатурою директора ДБР комісія не визначилася. Тож якщо конкурс остаточно завалять, а до цього очевидно все і йде, все доведеться починати із чистого аркуша. Днями не витримав і заявив що "все пропало" навіть чинний генпрокурор Юрій Луценко.

Рішення про створення ДБР далося Україні непросто, гроші на його створення давали міжнародні організації. А що маємо у підсумку – лише те, що маємо. До 20 листопада лишилися лічені дні. Ясно, як божий день, що за тиждень ДБР не запустять, може, на те й робили ставку. Очевидно, що у сьогоднішніх реаліях запуск незалежного слідчого органу – це фантастика. Хіба може верхівка пустити цапа у власний город? Кому, як не Банковій вигідне поєднання в одних руках слідства і нагляду за ним? Працює? Усе під контролем? То й добре, не треба чіпати. Як не прикро це констатувати, але зараз - чотири роки після майдану пафосні заклики боротись із корупцією політсил, що завдяки революції гідності видерлись на владну верхівку, врешті перетворилися на перетягування політичної ковдри. А народу лишили задоволення - лишень спостерігати за цим шоу. Не будемо миритися із цим. Говоримо відверто - країну треба змінювати. Лишень на краще.

Коментарі

Коментарів немає - Ваш буде першим!

Авторизуйтесь щоб коментувати: Авторизуватись через Twitter Авторизуватись через facebook Авторизуватись через google Авторизуватись через vk Авторизуватись через odnoklassniki Авторизуватись через mailru Авторизуватись через yandex

 

Увійти: Авторизуватись через Twitter Авторизуватись через facebook Авторизуватись через google Авторизуватись через vk Авторизуватись через odnoklassniki Авторизуватись через mailru Авторизуватись через yandex

Новини

Новости партнеров

Твіттер

Ми в соціалках

Патріотам України!
Сайт зроблений таким чином, щоб кожен з Вас, може наповнювати його своїми думками, ідеями, новинами, блогами, аналітикою та іншим. Сайт УКРОП спрямований на акцентування уваги на проблемах розвитку нашої країни і підтримки нашої армії.
Допомогти проекту