Сьогодні
Субота 16 Лютого 2019

Клянуть Варфоломія і прогнозують ріки крові: як Москва відреагувала на Томос для України

Шантаж і погрози. Кремль прогнозовано відреагував на надання Україні автокефалії. І навіть через Московський Патріархат – своїх представників в Україні – зажадав анафеми для Варфоломія. А також пригрозив розірвати зв'язки з материнською Церквою в Константинополі. Україні ж напророкував криваві релігійні війни.

Клянуть Варфоломія і прогнозують ріки крові в Україні. Після рішення Константинополя надати Україні право на помісну церкву – духовенство і світська влада Росії змагається в апокаліптичних прогнозах.

Патріарх Кирил взагалі пригрозив порвати усі зв'язки з Материнською церквою. Бо мовляв, автокефалія в Україні лише посилить розкол серед вірян. І 15 жовтня в Мінську, де має відбутися священний синод Російської церкви, Москва дасть жорстку відповідь Константинополю. Анонсує речник Російської церкви.

Легалізація розколу призведе до наступних дуже печальних кроків, які муситиме зробити Російська православна церква, пов'язані з розривом євхаристичного спілкування та з іншими рішеннями, які будуть ухвалені, – зазначив прес-секретар глави Російської православної церкви Олександр Волков.

Проте розірванням стосунків з Константинополем Росія не обмежиться. Через те, що з Філарета та Макарія, очільників Київського патріархату та Автокефальної церкви, зняли анафему, Кирил зажадав відлучення від церкви самого Вселенського Патріарха. Проте, зробив це в класичному для російської пропаганди стилі. Прохання про анафему для Варфоломія озвучили в Києві – представники Московського патріархату.

Рішення Константинополя про зняття анафем з Філарета і Макарію є "абсолютно неправовим", а вселенський патріарх Варфоломей "сам повинен бути підданий анафемі", – підкреслив речник УПЦ МП Климент.

Цікаво, що Предстоятель московського патріархату Онуфрій ще до синоду заявляв, що питання Томосу обмежить незалежність української церкви. За даними ЗМІ, в перший день засідання Синоду він навіть зустрічався з Петром Порошенком. Президент нібито просив Онуфрія не починати акцій протесту, якщо Києву нададуть автокефалію. Але офіційно факт цієї зустрічі ані Адміністрація Президента, ані УПЦ не коментують.

Схоже, з проханням протилежного змісту до Онуфрія зверталися російські церковники, яким він безпосередньо підпорядкований. Оскільки ті безапеляційно пророчать Україні ріки крові через отримання Томосу. Релігійні війни між прихильниками помісної церкви і вірянами московського патріархату – неминучі. Впевнено й безапеляційно слідом за російськими церковниками прогнозує і речниця закордонного відомства Марія Захарова.

Це ще один ніж в спливаюче кров'ю тіло України, це ще один привід для розділення людей за принципом свій-чужий. Це ще одна розділова лінія, яка буде проходити не по зовнішньому периметру України, а по внутрішній її суті, – сказала речниця Міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова.

Дмитру Пескову – речнику Путіна – теж ввижається глобальна катастрофа.

Ви знаєте позицію Російської православної церкви щодо цього питання, і, безумовно, ми б не хотіли, щоби здійснювалися кроки, які ведуть до глибокого розколу в світі православ'я, – наголосив Песков.

А от власне у світі рішення щодо української автокефалії привітали. Наприклад, спецпредставник Держдепу США Курт Волкер наголосив, таке рішення Синоду вчергове дає зрозуміти Путіну, що він остаточно втратив Україну у політичному вимірі. І висловив сподівання, що на релігійному тлі обійдеться без протестів в Україні.

Коментарі

Коментарів немає - Ваш буде першим!

Авторизуйтесь щоб коментувати: Авторизуватись через Twitter Авторизуватись через facebook Авторизуватись через google Авторизуватись через vk Авторизуватись через odnoklassniki Авторизуватись через mailru Авторизуватись через yandex

 

Увійти: Авторизуватись через Twitter Авторизуватись через facebook Авторизуватись через google Авторизуватись через vk Авторизуватись через odnoklassniki Авторизуватись через mailru Авторизуватись через yandex

Новини

Новости партнеров

Твіттер

Ми в соціалках

Патріотам України!
Сайт зроблений таким чином, щоб кожен з Вас, може наповнювати його своїми думками, ідеями, новинами, блогами, аналітикою та іншим. Сайт УКРОП спрямований на акцентування уваги на проблемах розвитку нашої країни і підтримки нашої армії.
Допомогти проекту