Сьогодні
Неділя 20 Січня 2019

Київводоканал погрожує відбирати у боржників субсидії і штрафувати їх

Київводоканал погрожує відбирати у боржників субсидії і штрафувати їх

, , 1 2019 0,01% ?

Кияни, які мають заборгованості зі сплати послуг з водопостачання, з 1 січня 2019 року платитимуть штраф у розмірі 0,01% від суми боргу за кожен день прострочення платежу і втратять право на отримання субсидії

Про це повідомив директор розрахункового департаменту ПрАТ "Акціонерна компанія "Київводоканал" Валерій Люлін, передає "Інтерфакс-Україна". 

"Новий закон "Про житлово-комунальні послуги" (вступає в силу 10 червня) впроваджує застосування неустойки і пені у разі несплати за житлово-комунальні послуги. Ця норма набуде чинності з нового року. Крім того, наявність заборгованості за два місяці позбавляє права на отримання субсидій. Новий закон також надає нам право проводити відключення", - сказав він на прес-конференції в четвер.

Наразі кияни мають півроку для сплати боргів або укладання договорів про їхню реструктуризацію, аби уникнути санкцій. 

"До тих, хто зловживає неплатежами, будуть застосовуватися судові позови. Ми розробляємо з Центром комунального сервісу програму сумісних позовів. Якщо у людини буде заборгованість не лише за воду, але і за тепло та електрику, це об'єднається в один позов, і такі судові рішення приведуть до значного збільшення заборгованості за рахунок штрафних санкцій, інфляційних втрат", - зазначив Люлін. 

Водночас "Київводоканал"  змінить порядок нарахування сум оплати за воду через новий закон "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання".

За словами директора департаменту правового забезпечення "Київводоканалу" Катерини Швець, нарахування здійснюватимуть за загальнобудинковими лічильниками з подальшим розподілом квартирами за методикою, яку розробить Мінрегіонрозвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

"Згідно з проектом, розподіл здійснюється за квартирними лічильниками. Якщо в будинку є квартири або нежитлові приміщення, які не оснащені лічильниками, то квартири (з лічильниками) оплачують за ту кількість води, яку вони спожили, а різниця між будинковим лічильником і сумою квартирних пропорційно лягає на тих, у кого немає лічильника", - пояснила Швець.

Представники "Київводоканалу" також повідомили, що тарифи на послуги з водопостачання на 2019 рік будуть підвищені після узгодження Нацкомісією, що здійснює держрегулювання в сферах енергетики і комунальних послуг.

Згідно з інформацією на сайті водоканалу, запропоновано збільшити тариф за водопостачання на 2019 рік на 26%, до 21,365 грн. "Київводоканал" пояснює намір підвищити тариф зростанням витрат на ремонти та витратні матеріали.

За даними водоканалу, боржниками за послуги з водопостачання є 15% киян, їхня загальна заборгованість перевищує 303 млн грн.

Коментарі

Коментарів немає - Ваш буде першим!

Авторизуйтесь щоб коментувати: Авторизуватись через Twitter Авторизуватись через facebook Авторизуватись через google Авторизуватись через vk Авторизуватись через odnoklassniki Авторизуватись через mailru Авторизуватись через yandex

 

Увійти: Авторизуватись через Twitter Авторизуватись через facebook Авторизуватись через google Авторизуватись через vk Авторизуватись через odnoklassniki Авторизуватись через mailru Авторизуватись через yandex

Новини

Новости партнеров

Твіттер

Ми в соціалках

Патріотам України!
Сайт зроблений таким чином, щоб кожен з Вас, може наповнювати його своїми думками, ідеями, новинами, блогами, аналітикою та іншим. Сайт УКРОП спрямований на акцентування уваги на проблемах розвитку нашої країни і підтримки нашої армії.
Допомогти проекту