Сьогодні
Понеділок 18 Лютого 2019

КСУ заборонив Мінфіну збирати персональні дані для соцвиплат

КСУ заборонив Мінфіну збирати персональні дані для соцвиплат

?

Конституційний Суд України визнав неконституційним збір Міністерством фінансів персональних даних громадян для здійснення соціальних виплат

Про це у п'ятницю, 12 жовтня, повідомила прес-служба КСУ у своєму Facebook.

Як зазначається, Конституційний Суд України ухвалив відповідне рішення у справі за конституційним поданням Уповноваженої Верховної Ради України з прав людини Людмили Денісової щодо конституційності окремих положень абзацу першого пункту 40 розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення" Бюджетного кодексу України.

"Конституційний Суд України вважає, що повноваження Міністерства на безоплатне отримання інформації, що містить персональні дані, є дискреційними, а тому вкрай необхідно, щоб оспорювані положення Кодексу, які є підставою для здійснення відповідних повноважень Міністерством, узгоджувалися з конституційним принципом верховенства права, зокрема такими його елементами, як юридична визначеність та заборона свавілля", - йдеться у повідомленні.

Також зазначається, що КСУ дійшов висновку, що втручання у конституційне право особи на приватне і сімейне життя вважатиметься законним у разі наявності підстав в національному законі, а також за умови, що такий закон відповідатиме конституційному принципу верховенства права. 

За змістом Кодексу, окремі положення якого визнані неконституційними, під час моніторингу пенсій, допомог, пільг, субсидій, інших соцвиплат Міністерство має право на безоплатне отримання інформації, що містить персональні дані, та на доступ до реєстрів та банків даних, держателем (адміністратором) яких є державні органи або органи місцевого самоврядування.

Отже, наведене дає Конституційному Суду України підстави стверджувати, що окремі положення абзацу першого пункту 40 розділу VІ „Прикінцеві та перехідні положення“ Кодексу щодо права Міністерства отримувати інформацію, що містить персональні дані, суперечать частині першій статті 8, частині другій статті 32 Конституції України.

Вказані положення втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього рішення. Рішення Конституційного Суду України є обов’язковим, остаточним та таким, що не може бути оскаржено.

Коментарі

Коментарів немає - Ваш буде першим!

Авторизуйтесь щоб коментувати: Авторизуватись через Twitter Авторизуватись через facebook Авторизуватись через google Авторизуватись через vk Авторизуватись через odnoklassniki Авторизуватись через mailru Авторизуватись через yandex

 

Увійти: Авторизуватись через Twitter Авторизуватись через facebook Авторизуватись через google Авторизуватись через vk Авторизуватись через odnoklassniki Авторизуватись через mailru Авторизуватись через yandex

Новини

Неділя, 17 Лютого

Новости партнеров

Твіттер

Ми в соціалках

Патріотам України!
Сайт зроблений таким чином, щоб кожен з Вас, може наповнювати його своїми думками, ідеями, новинами, блогами, аналітикою та іншим. Сайт УКРОП спрямований на акцентування уваги на проблемах розвитку нашої країни і підтримки нашої армії.
Допомогти проекту