Сьогодні
Неділя 20 Січня 2019

Екс-голова військ МВС і Янукович обговорювали введення "миротворців" Росії у березні 2014 року

Екс-голова військ МВС і Янукович обговорювали введення "миротворців" Росії у березні 2014 року

- , - ? " "

Екс-керівник внутрішніх військ МВС Станіслав Шуляк каже, що зустрічався з екс-президентом Віктором Януковичем у березні в Ростові для обговорення можливості участі збройних сил Росії "в миротворчій місії на території України"

Про це він заявив під час допиту в Оболонському райсуді Києва у справі держзради Януковича, повідомляє "Укрінформ".

Шуляк розповів, що 1 березня 2014 року він отримав дзвінок від помічника президента, який призначив йому зустріч з Януковичем. Останній приїхав за Шуляком в один з готелів Ростова і показав йому копії листів.

"Ми обговорювали можливе використання збройних сил РФ у миротворчій місії на території України. Президент сказав, що розглядається питання про можливість звернення до РФ з таким же листом, як і до країн-гарантів. Адже там одне із питань було якраз про введення миротворчої місії. Але ніякої реакції від країн-гарантів не було. Тому з таким же проханням на основі Великого договору про дружбу і співробітництво й розглядалося питання про звернення до РФ", - наголосив Шуляк.

За його словами, вони з колишнім президентом обговорювали моменти самої такої "місії", гуманітарної допомоги та захисту населення, а також необхідність інформувати світову спільноту щодо подій в Україні.

При цьому Шуляк зауважив, що вони з Януковичем не мали жодного відношення до захоплення Криму у 2014 році. Він каже, що не знав про захоплення військових частин в Криму російськими військовослужбовцями, а ситуацію у Криму вони з екс-презиидентом не обговорювали. 

Водночас суддя Дев'ятко зауважив, що в тексті звернення Януковича 2014 року містилась інформація від екс-президента про події в Криму.

Зі свого боку Шуляк заявив, що їм було відомо "що відбувалось під Корсунем і в Криму". На думку екс-керівника внутрішніх військ, у Криму у 2014 році існувала загроза "вторгнення незаконних військових формувань" на територію півострова на "потязі дружби". При цьому Шуляк уточнив, що про "потяг дружби" він чув зі ЗМІ.

"Я не маю ніякого відношення до ЗС РФ. Не знаю про їх використання. І в договорі, і в зверненні питання йшло не про Крим, а про всю країну. Миротворча операція передбачалася на території всієї України", - підсумував Шуляк.

Коментарі

Коментарів немає - Ваш буде першим!

Авторизуйтесь щоб коментувати: Авторизуватись через Twitter Авторизуватись через facebook Авторизуватись через google Авторизуватись через vk Авторизуватись через odnoklassniki Авторизуватись через mailru Авторизуватись через yandex

 

Увійти: Авторизуватись через Twitter Авторизуватись через facebook Авторизуватись через google Авторизуватись через vk Авторизуватись через odnoklassniki Авторизуватись через mailru Авторизуватись через yandex

Новини

Новости партнеров

Твіттер

Ми в соціалках

Патріотам України!
Сайт зроблений таким чином, щоб кожен з Вас, може наповнювати його своїми думками, ідеями, новинами, блогами, аналітикою та іншим. Сайт УКРОП спрямований на акцентування уваги на проблемах розвитку нашої країни і підтримки нашої армії.
Допомогти проекту