Сьогодні
Четвер 21 Лютого 2019

Діятимемо жорстко, – Аваков звернувся до "гарячих голів" щодо надання Україні Томосу

Діятимемо жорстко, – Аваков звернувся до "гарячих голів" щодо надання Україні Томосу

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков закликав "гарячі голови" не допустити провокації та спекуляції щодо питання отримання Україною Томосу про автокефалію.

Таку заяву очільник українського внутрішньополітичного відомства зробив на своїй сторінці у Twitter.

"У зв'язку з наданням автокефалії Українській церкві закликаю не допускати провокації та спекуляції. МВС забезпечить безпеку та правопорядок. Якщо виникне необхідність протидіяти екстремізму та релігійної ворожнечі, діятиме жорстко, і хай це не стане несподіваністю для "гарячих голів", – наголосив очільник МВС.

У зв'язку з наданням автокефалії Укр.Церкві, закликаю не допускати провокацій і спекуляцій. МВС забезпечить безпеку та правопорядок. Якщо виникне необхідність протидіяти екстремізму та релігійної ворожнечі, діятиме жорстко - і хай це не стане несподіваністю для «гарячих голів»!

— Arsen Avakov (@AvakovArsen) October 11, 2018 Нагадаємо, 11 жовтня синод Вселенського патріархату у Стамбулі ухвалив рішення щодо надання Томосу про автокефалію Українській православній церкві. У РПЦ досить очікувано на це відреагували. За словами представників російської церкви, такий крок з боку Константинополя є "легалізацією розколу" та матиме "сумні наслідки".

Як створюватимуть Єдину помісну церкву в Україні? 9 жовтня у Стамбулі розпочалося триденне засідання Синоду Вселенського патріархату. 10 жовтня на цих зборах церковники заслухали звіт посланців патріарха Варфоломія (екзархів), які майже місяць провели в Україні. Екзархи їздили по українських церквах, розмовляли зі священиками. Саме за результатами їхнього звіту Україні й був ухвалений дозвіл на створення Єдиної Помісної Церкви. Після надання Україні Томосу у Києві проведуть об'єднавчий Собор, на якому оголосять про створення нової автокефальної Православної церкви і оберуть її предстоятеля. На думку релігійних експертів, цей Собор може відбутися вже до кінця 2018 року. Про зібрання Собору вже найближчим часом оголосив глава УПЦ КП Філарет.

Що таке автокефалія? Це статус помісної церкви як самокерованої, незалежної частини Вселенської Православної Церкви, що очолюється патріархом, або архієпископом чи митрополитом.

Що таке Томос? Томос – це унікальний церковний документ. Випускають його, коли головна церква хоче надати фактичну незалежність – автокефалію. Зрідка Томос видають з питань, які стосуються положень християнського віровчення, найчастіше він стосується церковного устрою. 

Україна отримує томос: як розгортаються події 10:56 12 жовт "Поразка для Кремля, Москва втрачає Київ": польські ЗМІ відреагували на Томос для України 09:33 12 жовт Скільки приходів МП приєднаються до єдиної Української церкви: в УПЦ КП розповіли деталі 08:06 12 жовт Ще один потужний крок отримання незалежності від Москви, – Садовий про Томос для України 11 жовт 2018 Через надання Україні Томосу збираються люди на Майдані 11 жовт 2018 Довга та непроста дорога: коли в Україні створять Єдину помісну церкву 11 жовт 2018 Томос Україні: що ухвалив Синод у Константинополі – документ

Коментарі

Коментарів немає - Ваш буде першим!

Авторизуйтесь щоб коментувати: Авторизуватись через Twitter Авторизуватись через facebook Авторизуватись через google Авторизуватись через vk Авторизуватись через odnoklassniki Авторизуватись через mailru Авторизуватись через yandex

 

Увійти: Авторизуватись через Twitter Авторизуватись через facebook Авторизуватись через google Авторизуватись через vk Авторизуватись через odnoklassniki Авторизуватись через mailru Авторизуватись через yandex

Новини

Новости партнеров

Твіттер

Ми в соціалках

Патріотам України!
Сайт зроблений таким чином, щоб кожен з Вас, може наповнювати його своїми думками, ідеями, новинами, блогами, аналітикою та іншим. Сайт УКРОП спрямований на акцентування уваги на проблемах розвитку нашої країни і підтримки нашої армії.
Допомогти проекту