Сьогодні
Середа 23 Січня 2019

День української мови: як міністри та студенти писали диктант національної єдності

В день української писемності та мови по всій країні традиційно відбувся радіодиктант. Спробувати свої сили в граматиці та пунктуації у столичному університеті Шевченка зібралась ціла аудиторія.

Журналіст Ілля Лукаш почав вчити українську лише в 2014 році. Він етнічний українець, але все життя жив в Киргизстані. І цього року вперше вирішив написати диктант.

"Перші мої спроби писати українською – це був суцільний жах. Редактори розводили руками, жодна людина не здатна виправляти елементарні помилки в словах", – розповів журналіст програми ЦРУ Ілля Лукаш. Наважились написати диктант люди різного віку – від студентів до пенсіонерів.

Я писала диктант лише один раз – це було ще в школі і тоді він був доволі не легким. Думаю, з кожним роком він ускладнюється і цей диктант не буде легким, – сказала студентка Марія.

Випробувати свої знання української граматики вирішила і надзвичайний та повноважний посол Франції в Україні.

Намагаюсь вивчити українську мову, але це дуже тяжко для мене. Це як знак поваги української мови, – заявила надзвичайний і повноважний посол Франції в Україні Ізабель Дюмон.

Текст мав назву "Крила України" і розповідав про видатних українців. Він був досить коротким і люди впорались за 25 хвилин.

Я виправила одну кому. Сумніваюсь, зарахують її чи ні, – сказала медіаексперт Ольга Герасим'юк.

Про результати скажуть за два дні, коли перевірять диктант.

Коментарі

Коментарів немає - Ваш буде першим!

Авторизуйтесь щоб коментувати: Авторизуватись через Twitter Авторизуватись через facebook Авторизуватись через google Авторизуватись через vk Авторизуватись через odnoklassniki Авторизуватись через mailru Авторизуватись через yandex

 

Увійти: Авторизуватись через Twitter Авторизуватись через facebook Авторизуватись через google Авторизуватись через vk Авторизуватись через odnoklassniki Авторизуватись через mailru Авторизуватись через yandex

Новини

Новости партнеров

Твіттер

Ми в соціалках

Патріотам України!
Сайт зроблений таким чином, щоб кожен з Вас, може наповнювати його своїми думками, ідеями, новинами, блогами, аналітикою та іншим. Сайт УКРОП спрямований на акцентування уваги на проблемах розвитку нашої країни і підтримки нашої армії.
Допомогти проекту