Сьогодні
Четвер 13 Грудня 2018

Антикорупційний суд: Рада ухвалила закон про судоустрій та статус суддів

Антикорупційний суд: Рада ухвалила закон про судоустрій та статус суддів

" "

Народні депутати проголосували за внесення змін до закону "Про судоустрій і статус суддів"

Про це повідомляє Еспресо.TV.

За проект закону №7441 "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" у зв'язку з прийняттям Закону України "Про Вищий антикорупційний суд" проголосували 254 народних обранців.

Після ухвалення правок Антикорупційний суд матиме право розглядати апеляції на вироки інших судів у справах топ-корупції. Саме це і вимагали західні партнери України.

Як зазначається в пояснювальній записці, цей законопроект потрібен для комплексного несуперечливого врегулювання питань організації та діяльності Вищого антикорупційного суду та гарантій діяльності його суддів.

Так, зміни до закону деталізують регулювання питань діяльності палат вищих спеціалізованих судів, закріплюють, зважаючи на рекомендації Венеціанської комісії, певну інституційну автономність апеляційної палати Вищого спецсуду.

Зокрема, пропонується визначити, що апеляційна палата Вищого спецсуду діє у його складі на засадах інституційної, організаційної, кадрової та фінансової автономії. Для неї передбачено окреме проведення конкурсу на зайняття посад суддів апеляційної палати (окремо від конкурсу на зайняття посад інших суддів вищого спеціалізованого суду), визначення Державною судовою адміністрацією України за погодженням із Вищою радою правосуддя кількості суддів у межах загальної кількості суддів вищого спеціалізованого суду, наявність окремої бюджетної програми на фінансування її діяльності з наділенням голови палати повноваженнями погоджувати проект кошторису Вищого антикорупційного суду в частині фінансування діяльності Апеляційної палати та використання бюджетних коштів, передбачених на утримання Апеляційної палати.

Також закон передбачає наявність в апараті Апеляційної палати самостійного структурного підрозділу, що забезпечуватиме діяльність цієї палати.

Також пропонується визначити вищих спеціалізованих судів головними розпорядниками коштів держбюджету, а також визначення в бюджеті видатків на утримання апеляційної палати Вищого спеціалізованого суду.

Коментарі

Коментарів немає - Ваш буде першим!

Авторизуйтесь щоб коментувати: Авторизуватись через Twitter Авторизуватись через facebook Авторизуватись через google Авторизуватись через vk Авторизуватись через odnoklassniki Авторизуватись через mailru Авторизуватись через yandex

 

Увійти: Авторизуватись через Twitter Авторизуватись через facebook Авторизуватись через google Авторизуватись через vk Авторизуватись через odnoklassniki Авторизуватись через mailru Авторизуватись через yandex

Новини

Новости партнеров

Твіттер

Ми в соціалках

Патріотам України!
Сайт зроблений таким чином, щоб кожен з Вас, може наповнювати його своїми думками, ідеями, новинами, блогами, аналітикою та іншим. Сайт УКРОП спрямований на акцентування уваги на проблемах розвитку нашої країни і підтримки нашої армії.
Допомогти проекту