Сьогодні
Понеділок 21 Січня 2019

"Угорським питанням" намагаються зірвати євроінтеграцію України

Автор:
АндрС–й ОлексС–С”нко

АндрС–й ОлексС–С”нко

"Угорським питанням" намагаються зірвати євроінтеграцію України

У зв'язку з обговоренням у Верховній раді нових законів про освіту, державною мовою і громадянство в Інтернеті з'явилися проугорські матеріали вельми сумнівного змісту. Наприклад, чергова петиція до Президента з вимогою зупинити утиски угорців в Закарпатті або претензійні виступи угорських діячів про те, що закарпатські угорці - не сепаратисти, а просто турбуються за свої права. Англомовні вкидання про те, що Україна - неєвропейська країна, що нехтує елементарними демократичними цінностями.

З кожним разом завуальована інформаційна кампанія на підтримку угорської автономії на Закарпатті набуває все більшого розмаху, стаючи схожою на цілеспрямовану протидію євроінтеграції України.

При цьому незрозуміло, чому через невдоволення 150 тис. угорців України повинна за щось виправдовуватися? Хто їм дав право регулярно порушувати українські закони? Складаючи всього 12% населення Закарпаття, угорці справно псують репутацію України. Вони створили в Берегівському районі "державу в державі" і де-факто оголосили війну патріотам. Постійним претензіям на адресу Києва з боку "Партії угорців України" та угорського "Йоббіка" не видно межі. Угорський прем'єр Віктор Орбан, по суті, публічно відмовляє Порошенко в праві проведення самостійної національної політики і дискредитує Україну в очах ЄС. Навіть події на Донбасі, де за цілісність країни загинули тисячі українців, не спонукали мадярів проявити тактовність і забути про свої безглузді вимоги.

У відповідь на претензії влади Угорщини Порошенко неодноразово намагався виправдовуватися, роздаючи свідомо нездійсненні обіцянки закарпатським угорцям. Але ця тактика лише погіршила ситуацію. Мадярів в Україні живе в рази менше, ніж в Румунії, Словаччині чи Сербії, і ми не зобов'язані їм надавати такі ж права, як в інших країнах. Найкращий вихід з положення - назавжди забути про угорські проблеми. Ніякої автономії, ніяких винятків для угорської мови, ніякої поблажливості до власників подвійного громадянства. Для всіх незадоволених Україною мадярів - кордон завжди відкритий. Нехай Орбан в Угорщині про них піклується, а на території Закарпаття будуть діяти тільки українські закони і освітні стандарти. Якщо угорці хочуть представництва у Верховній Раді і місцевих органах влади, нехай домагаються цього на загальних підставах, а не випрошують особливі мандати. Всі історичні спекуляції угорських діячів і політиків повинні розглядатися СБУ як спроба дестабілізації політичної ситуації і прояв сепаратизму. В крайньому випадку, переселити або асимілювати 150 тис. угорців - це не проблема, зате приводів для політичного шантажу України з боку Угорщини та ЄС відразу стане менше. До речі, основна вимога Євросоюзу - прозора судова і правоохоронна системи. Так ось, мадяри в цьому сенсі створюють великі проблеми, адже вони провокують корупцію, заважають реалізації численних реформ в сфері освіти, національної та міграційної політики, займаються тіньовою економікою та контрабандою. Більш того, більшість тиражованих історій про утиски угорців складаються в спробі уникнути покарання за конкретні злочини за допомогою політичних гасел. Тому якраз Україна повинна поставити ЄС до відома про суперечну нормам міжнародного права діяльність Угорщини, що провокує сепаратизм в Закарпатті.

Таким чином, нова хвиля угорської істерії не має під собою жодного підґрунтя. Поряд з небезпекою зриву євроінтеграції, шалена брехня про утиски угорців і заклопотаність європейських правозахисників національною проблемою в Закарпатті можуть змусити Порошенко піти на поступки Угорщині та ЄС і змінити під "національні меншини" законодавство, що в подальшому поставить під загрозу національну безпеку і територіальну цілісність України.

Коментарі

Коментарів немає - Ваш буде першим!

Авторизуйтесь щоб коментувати: Авторизуватись через Twitter Авторизуватись через facebook Авторизуватись через google Авторизуватись через vk Авторизуватись через odnoklassniki Авторизуватись через mailru Авторизуватись через yandex

 

Увійти: Авторизуватись через Twitter Авторизуватись через facebook Авторизуватись через google Авторизуватись через vk Авторизуватись через odnoklassniki Авторизуватись через mailru Авторизуватись через yandex

Новини

Новости партнеров

Твіттер

Ми в соціалках

Патріотам України!
Сайт зроблений таким чином, щоб кожен з Вас, може наповнювати його своїми думками, ідеями, новинами, блогами, аналітикою та іншим. Сайт УКРОП спрямований на акцентування уваги на проблемах розвитку нашої країни і підтримки нашої армії.
Допомогти проекту