Сьогодні
Субота 21 Квітня 2018

Вчені створили надпродуктивну сонячну панель на 30 років раніше, ніж планували

Вчені створили надпродуктивну сонячну панель на 30 років раніше, ніж планували

Австралійські інженери створили сонячну панель, яка вирізняється підвищеною ефективністю і невеликим розміром, таким чином отримавши результат, який не очікували досягнути до 2050 року Про це повідомляє AIN.UA.

Звичайна сонячна панель здатна перетворити в електрику приблизно 14-20% енергії, яку поглинає. Досі рекорд ефективності в 24% утримувала велика батарея площею 800 кв.см., випущена американською компанією. Нова ж модель сонячної панелі може перетворювати в півтора рази більше сонячної енергії - 34,5%. При цьому площа батареї складаєлише 28 кв.см. Очікують, що відмінність у розмірі дозволить здешевити виробництво панелей і, відповідно, сонячну енергію. 

Теоретично максимально можлива ефективність чотиришарової сонячної панелі - 53%. Одже, крихітна нова панель команди UNSW досягла двох третин можливої продуктивності.

«Цей обнадійливий результат показує, що головні досягнення в дослідженні фотоелектричної енергії для підвищення ефективності сонячних батарей досі попереду», - сказав один з винахідників Марк Ківерс, з Університету Нового Південного Уельсу в Сіднеї.

Читайте на УкропНьюс: Украине удалось попасть в мировой рейтинг 50 государств с самыми лучшими системами высшего образования

«Витяг максимальної кількості енергії з кожного променя сонячного світла критично важливий для зниження її вартості, адже це знизить обсяг необхідних інвестицій і вартість доставки», - додав інженер.

Команда з Університету Нового Південного Уельсу вже встановлювала рекорд з перетворення сонячної енергії в 2014 році. Тоді вчені досягли 40% ефективності, використавши дзеркала для концентрації сонячних променів. Однак новий рекорд більш вражає, тому що не пов'язаний з якою-небудь концентрацією.

«Останні дослідження німецького наукового центру Agora Energiewende ставили перед собою мету домогтися 35-відсоткової ефективності батарей лише до 2050 року. Йдеться про звичайні панелі на дахах будинків, які використовують неконцентроване сонячне світло. Так що прогрес в ефективності сонячних батарей відбувається значно швидше, ніж очікували експерти», - сказав один з розробників Мартін Грін.

Зараз команда працює над масштабуванням свого винаходу, щоб перевірити, яких результатів він зможе досягти при поверхні в 800 кв.см., як попередні рекордсмени.

Читайте також на УкропNews: Возвращеніе блудного сина - Фірсов плануе повернутись в ВР

Новий рекорд ефективності в 34,5% підтвердила Національна лабораторія поновлюваних джерел енергії США, і зараз вчені очікують рецензування їхнього досягнення.

Коментарі

Коментарів немає - Ваш буде першим!

Авторизуйтесь щоб коментувати: Авторизуватись через Twitter Авторизуватись через facebook Авторизуватись через google Авторизуватись через vk Авторизуватись через odnoklassniki Авторизуватись через mailru Авторизуватись через yandex

 

Увійти: Авторизуватись через Twitter Авторизуватись через facebook Авторизуватись через google Авторизуватись через vk Авторизуватись через odnoklassniki Авторизуватись через mailru Авторизуватись через yandex

Новини

Новости партнеров

Твіттер

Ми в соціалках

Патріотам України!
Сайт зроблений таким чином, щоб кожен з Вас, може наповнювати його своїми думками, ідеями, новинами, блогами, аналітикою та іншим. Сайт УКРОП спрямований на акцентування уваги на проблемах розвитку нашої країни і підтримки нашої армії.
Допомогти проекту