Сьогодні
Понеділок 17 Грудня 2018

В Україні можуть подешевшати ліки

Ліків в Україні стане більше, і вони, можливо, подешевшають. Уряд закликає депутатів ухвалити законопроект, який спростить реєстрацію закордонних препаратів.

Наприклад, наразі часто для деяких онкохворих дітей таблетки благодійники привозять з Ізраїлю. В Україні їх купити не можна, бо тут вони офіційно не зареєстровані. Відтак їх нелегально везуть родичі хворих, волонтери або ж посередники.

За 4 роки діяльності фонд Ірини Литовченко "Таблеточки" таким чином забезпечив ліками 1,5 тисячі онкохворих українських діток. Законно за один раз можна провезти максимум 5 упаковок одного препарату. Але часто треба набагато більше.

Тоді ми повинні сплатити величезні податки, пройти процедуру розмитнення, отримати спеціальний дозвіл у МОЗ на завезення препарату. Така довжелезна процедура, яка розтягується на місяці. В дітей цих місяців немає, – розповіла Литовченко.

За цю проблему взявся уряд. Кабінет міністрів ініціював законопроект, який має спростити реєстрацію закордонних препаратів з країн, де реалізація ліків жорстко контролюється. Це, зокрема, США, Канада, Австралія, Японія, Швейцарія та частково ЄС.

Читайте також на УкропНьюс: Репрессии против крымских татар в оккупированном Крыму усиливаются, - Чубаров

Законопроект може спростити та прискорити лікування тяжкохворих людей. Але це не всім вигідно, тому текст по-тихому вже переписували, і не на користь пацієнтів. Хто, у профільному комітеті не кажуть, але запевняють – ведуть службове розслідування.

"Виявилось, що людина, яка назвалась представником нардепа Мусія від імені комітету рекомендувала правки. Ці правки вніс заступник міністра і власне цей законопроект і було зареєстровано", – розповіла менеджер групи "Медична реформа" Реанімаційного пакету реформ Олександр Ябчанка.

Олег Мусій, заступник голови Комітету ВРУ з питань охорони здоров'я, підтвердив, що його радник брав участь у роботі групи і запропонував правки.

Експерт Реанімаційного пакету реформ впевнений – є дві зацікавлені сторони, яким не вигідне ухвалення цього законопроекту.

Перша – це безпосередньо міністерство. Є Державний експертний центр, який безпосередньо дає дозволи і реєструє ці препарати. Другий центр впливу – це велика українська фарма, яка має певною мірою привілейоване положення на ринку українських ліків, – зазначила Ябчанка.

Читайте на УкропНьюс: G7 вимагає від України реформування судів

Вже в середу цей законопроект мають погодити у комітеті з питань охорони здоров'я. А в четвер – винести на голосування у сесійній залі. Якщо ж закон ухвалять, то громадські організації та частина нардепів впевнені, що на фарм ринку стане менше корупції, тендери на ввезення імпортних ліків будуть вигравати компанії чесно і зникне монополія.

Коментарі

Коментарів немає - Ваш буде першим!

Авторизуйтесь щоб коментувати: Авторизуватись через Twitter Авторизуватись через facebook Авторизуватись через google Авторизуватись через vk Авторизуватись через odnoklassniki Авторизуватись через mailru Авторизуватись через yandex

 

Увійти: Авторизуватись через Twitter Авторизуватись через facebook Авторизуватись через google Авторизуватись через vk Авторизуватись через odnoklassniki Авторизуватись через mailru Авторизуватись через yandex

Новини

Новости партнеров

Твіттер

Ми в соціалках

Патріотам України!
Сайт зроблений таким чином, щоб кожен з Вас, може наповнювати його своїми думками, ідеями, новинами, блогами, аналітикою та іншим. Сайт УКРОП спрямований на акцентування уваги на проблемах розвитку нашої країни і підтримки нашої армії.
Допомогти проекту