Сьогодні
Понеділок 18 Лютого 2019

Профільний комітет підтримав перейменування Дніпропетровської та Кіровоградської областей

Йдеться про зміни до Конституції, тому питання розглядатимуть за спеціальною процедурою

Комітет ВР з питань правової політики та правосуддя підтримав перейменування Дніпропетровської та Кіровоградської областей. Висновок щодо законопроектів № 8329 № 8380 затвердили на засіданні в середу, передає "Інтерфакс-Україна".

"По Кіровоградській і Дніпропетровській областях дуже швидко пройшла процедура (розгляду в парламентських комітетах, - ред). Це буквально місячної давнини ініціатива народних депутатів. Ми вдячні іншим комітетам, які на наше прохання… оперативно зібралися, хто два тижні тому, хто минулого тижня, а хто цього тижня, щоб ми сьогодні отримали вранці ці висновки. І це дає можливість розпочати наші конституційні зміни", - прокоментував голова правового комітету Руслан Князевич.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у Верховній Раді зареєстрували законопроект № 8329, що передбачає перейменування Дніпропетровської області на Січеславську.

Також 150 депутатів подали до парламенту законопроект № 8380 про перейменування Кіровоградської області.

Зазначимо, Конституція України і Регламент Верховної Ради визначають порядок змін до Основного закону в Україні.

Читайте на УкропНьюс: Випуск новин за 09:00: Засідання Північноатлантичної ради. Отруєння на Івано-Франківщині

Зареєструвати відповідний законопроект може тільки президент чи 150 народних депутатів. Потім документ розглядають комітети Верховної Ради і рекомендують парламентарям, розглянути їм законодавчі ініціативи чи ні.

Якщо не йдеться про питання, для вирішення яких треба проводити референдум, при розгляді під куполом проект змін до Конституції має набрати щонайменше 226 голосів, щоб направити документ на розгляд Конституційного суду України.

КСУ має опублікувати висновок щодо того, чи не протирічить ініціатива ст. 157 і 158 Конституції: чи не обмежує законопроект права і свободи людини, чи не спрямовані зміни на ліквідацію незалежності чи територіальної цілісності, чи не відбуваються зміни в умовах воєнного або надзвичайного стану, чи не розглядав парламент такі самі зміни протягом року та чи не змінювала Рада поточного скликання ті самі норми.

У Конституції не зазначено, у які строки Конституційний суд має опублікувати висновки.

Тільки після цього депутати можуть "попередньо підтримати" законопроект - для цього достатньо 226 голосів. І тільки під час наступної сесії народні обранці зможуть ухвалити документ в цілому як закон - але щонайменше 300 голосами.

Читайте на УкропНьюс: Президент Туркменістану зачитав власний реп зі своїм онуком

Ухвалений за такою процедурою закон мають підписати спікер ВРУ та президент. У перехідних положеннях документа значиться, коли він набирає чинності, але це може статися не раніше публікації в офіційному виданні.

Коментарі

Коментарів немає - Ваш буде першим!

Авторизуйтесь щоб коментувати: Авторизуватись через Twitter Авторизуватись через facebook Авторизуватись через google Авторизуватись через vk Авторизуватись через odnoklassniki Авторизуватись через mailru Авторизуватись через yandex

 

Увійти: Авторизуватись через Twitter Авторизуватись через facebook Авторизуватись через google Авторизуватись через vk Авторизуватись через odnoklassniki Авторизуватись через mailru Авторизуватись через yandex

Новини

Новости партнеров

Твіттер

Ми в соціалках

Патріотам України!
Сайт зроблений таким чином, щоб кожен з Вас, може наповнювати його своїми думками, ідеями, новинами, блогами, аналітикою та іншим. Сайт УКРОП спрямований на акцентування уваги на проблемах розвитку нашої країни і підтримки нашої армії.
Допомогти проекту