Сьогодні
Понеділок 18 Лютого 2019

Порошенко прокоментував автокефалію

Держава поважатиме вибір тих, хто вирішить залишитися в тій церковній структурі, яка зберігатиме єдність з Російською православною церквою. Питання надання Україні Томосу та автокефалії є питанням незалежності держави та її національній безпеці. Про це заявив президент України Петро Порошенко на брифінгу ввечері у четвер, 11 жовтня.

Держава поважатиме вибір тих, хто вирішить залишитися в тій церковній структурі, яка зберігатиме єдність з Російською православною церквою.

Питання надання Україні Томосу та автокефалії є питанням незалежності держави та її національній безпеці. Про це заявив президент України Петро Порошенко на брифінгу ввечері у четвер, 11 жовтня.

"Питання Томосу і автокефалії виходить далеко за межі церковного життя. Тому до нього приєдналося держава. Це питання нашої незалежності. Це - питання нашої національної безпеки. Це - питання нашої державності. Це - питання всієї світової геополітики", - підкреслив президент.

Він додав, що рішення Синоду про надання Україні автокефалії означає "падіння Третього Риму як найдавнішої концептуальної заявки Москви на світове панування".

Читайте також на УкропНьюс: "Анафему Варфоломею!", - в УПЦ МП предлагают отлучить от церкви Вселенского патриарха Варфоломея

"Автокефалія - ​​це частина нашої державницької проєвропейської і проукраїнської стратегії, яку ми послідовно втілюємо в життя протягом останніх чотирьох років і, підкреслюю, будемо продовжувати й надалі", - заявив Порошенко.

Президент зазначив, що держава поважатиме вибір тих, хто вирішить залишитися в тій церковній структурі, яка зберігатиме єдність з Російською православною церквою. "Але також ґарантую, що держава захистить права тих священиків і мирян УПЦ МП, які добровільно вирішать вийти з-під Москви, аби разом з іншими православними створити Єдину Українську Православну помісну церкву", - підкреслив Порошенко.

Він додав, що група єпископів УПЦ МП підтримала звернення до Вселенського патріарха з проханням надати автокефалію: "Вони витримали тиск, шантаж, погрози і залякування, але звернулися своїми підписами до Вселенського патріарха. І це потрібно визнати".

Читайте також на УкропНьюс: Вселенский патриархат восстановил каноничность патриархов УПЦ КП и УАПЦ Филарета и Макария - решение Синода

Раніше Окружний адміністративний суд Києва прийняв до розгляду позов до Порошенка щодо звернення до Вселенського патріарха Варфоломія про надання автокефалії Православної церкви в Україні.

Коментарі

Коментарів немає - Ваш буде першим!

Авторизуйтесь щоб коментувати: Авторизуватись через Twitter Авторизуватись через facebook Авторизуватись через google Авторизуватись через vk Авторизуватись через odnoklassniki Авторизуватись через mailru Авторизуватись через yandex

 

Увійти: Авторизуватись через Twitter Авторизуватись через facebook Авторизуватись через google Авторизуватись через vk Авторизуватись через odnoklassniki Авторизуватись через mailru Авторизуватись через yandex

Новини

Неділя, 17 Лютого

Новости партнеров

Твіттер

Ми в соціалках

Патріотам України!
Сайт зроблений таким чином, щоб кожен з Вас, може наповнювати його своїми думками, ідеями, новинами, блогами, аналітикою та іншим. Сайт УКРОП спрямований на акцентування уваги на проблемах розвитку нашої країни і підтримки нашої армії.
Допомогти проекту