Сьогодні
Субота 16 Лютого 2019

Почався Синод, де можуть надати автокефалію українській церкві

У Стамбулі розпочався Синод Константинопольського патріархату. Подробиць небагато: засідання відбуватиметься за зачиненими дверима, а порядок денний не розголошують.

У Стамбулі розпочався Синод Константинопольського патріархату. Подробиць небагато: засідання відбуватиметься за зачиненими дверима, а порядок денний не розголошують.

Низка джерел ВВС News Україна зазначають, що, найімовірніше, під час засідання Синоду схвалять певне рішення з українського питання. У прес-службі Вселенського патріархату цю інформацію не підтвердили й не спростували.

Синод триватиме до 11 жовтня.

Помісна Церква

У середині квітня Президент Петро Порошенко попросив Вселенського Патріарха Варфоломія надати томос. Це – указ, який має проголосити створення помісної української православної церкви. Звернення підписали єпископи Української православної церкви Київського патріархату, Української православної автокефальної церкви, вісім єпископів із УПЦ (Московського патріархату), а підтримала Верховна Рада.

Проти виступили нардепи з “Опозиційного блоку”. Член цієї політсили Вадим Новинський, якого ще називають головним спонсором УПЦ (МП), погрожує навіть “громадянською війною”. Петро Порошенко ж – непохитний. “Україна як ніколи наблизилася до своєї єдиної помісної православної церкви”, – переконує очільник держави. Президент запевняє: Помісна церква не буде державною. Кожен зможе обирати сам, до якого храму ходити.

Читайте також на УкропNews: Хто винен у вибухах на арсеналі поблизу Ічні? Опитування

Раніше архімандрит, колишній керівник відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ (МП) Кирило (Говорун) заявив, що томос про автокефалію Української православної церкви вже написаний. “Його писав мій учитель в Афінському університеті, де я навчався. Це один з кращих каноністів у православному світі… І тексти, які він пише, канонічні – абсолютно досконалі. Тому я думаю, що томос буде прекрасним документом канонічності, до нього неможливо буде пред’явити ніяких претензій”.

Глава УПЦ Київського патріархату Філарет переконаний, що після надання автокефалії, до єдиної церкви перейде більшість парафій Московського патріархату в Україні.

Представник Вселенського Патріарха митрополит Гальський Еммануїл побував у Києві на святкуваннях до Дня хрещення Київської Русі. Владика запевнив, що процедуру надання Українській Церкві автокефалії Константинополь розпочав іще 19 квітня.

“Вселенський Патріархат на вашому боці, він не полишить чад своїх українських необороненими і напризволяще кинутими, не дасть тим, хто ненавидить правду, провадити свої витівки тут в Україні”, – наголосив митрополит Еммануїл.

Томос отримає предстоятель помісної церкви, якого оберуть на об’єднавчому соборі. Це відбудеться одразу ж після того, як Константинополь надасть автокефалію.

“Главу української церкви оберуть на об’єднавчому соборі, до якого ввійдуть архієреїв Київського патріархату – це 41 архієрей, 12 архієреїв Автокефальної церкви, 10 архієреїв Московського патріархату”, – зазначав Філарет.

Читайте на УкропНьюс: Информации о пострадавших в результате взрывов на военном складе на Черниговщине пока нет, - Яровой

В УПЦ (Московського патріархату) заявили, що не визнають Українську помісну православну церкву й не будуть співслужити з нею.

Коментарі

Коментарів немає - Ваш буде першим!

Авторизуйтесь щоб коментувати: Авторизуватись через Twitter Авторизуватись через facebook Авторизуватись через google Авторизуватись через vk Авторизуватись через odnoklassniki Авторизуватись через mailru Авторизуватись через yandex

 

Увійти: Авторизуватись через Twitter Авторизуватись через facebook Авторизуватись через google Авторизуватись через vk Авторизуватись через odnoklassniki Авторизуватись через mailru Авторизуватись через yandex

Новини

Новости партнеров

Твіттер

Ми в соціалках

Патріотам України!
Сайт зроблений таким чином, щоб кожен з Вас, може наповнювати його своїми думками, ідеями, новинами, блогами, аналітикою та іншим. Сайт УКРОП спрямований на акцентування уваги на проблемах розвитку нашої країни і підтримки нашої армії.
Допомогти проекту