Сьогодні
Понеділок 18 Лютого 2019

НАТО підтвердило прагнення України до вступу в Альянс, - декларація

Водночас у декларації немає згадки про програму посилених можливостей

Учасники саміту НАТО в Брюсселі ухвалили декларацію, в якій офіційно підтверджується прагнення України до членства в Північноатлантичному альянсі. Декларація опублікована на сайті НАТО.

"Незалежна, суверенна і стабільна Україна, твердо віддана демократії та верховенству закону, є ключем до євроатлантичної безпеки. Ми тверді в нашій підтримці права України вирішувати свій власний курс у майбутньому і зовнішньополітичний курс без втручань ззовні. В світлі переформулюваних в Україні прагнень до членства в НАТО ми підтримуємо наші рішення, ухвалені на саміті в Бухаресті і наступних самітах", - йдеться в декларації.

Країни-учасники НАТО усвідомлюють зацікавленість України в розширенні можливостей у рамках ініціативи сумісності партнерства.

"Ми будемо продовжувати працювати з Україною, багаторічним партнером Альянсу, спираючись на принципи і цінності, закріплені в Хартії про особливе партнерство між НАТО й Україною", - йдеться в декларації.

Загалом у декларації 79 пунктів.

Читайте також на УкропНьюс: В Японії кількість загиблих через сильні дощі зросла до 195

"Саме у 66-ому пункті написано, що НАТО підтверджує прагнення України до євроатлантичної інтеграції. Тут написано, що від своїх дій та слів НАТО не відмовляється, що діє рішення Бухарестського саміту про те, що Україна колись може стати членом альянсу", - розповів кореспондент телеканалу "112 Україна".

Водночас, за його даними, у декларації немає згадки про програму посилених можливостей.

У НАТО заявили, що задоволені реформами, які проводяться в Україні, та готові продовжити надавати свою підтримку.

Також, згідно з декларацією, планується збільшити видатки на оборону.

Нагадаємо, НАТО поки не пропонуватиме Україні програму посилених можливостей (ЕОР - Enhanced Opportunities Partnership), однак підтримуватиме її надалі. Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час саміту в середу в Брюсселі.

Читайте також на УкропНьюс: Российские оккупанты держали украинских моряков с судна "ЯМК-0041" под дулами автоматов – родственники

Раніше Україна звернулася до НАТО з проханням включити її до програми посилених можливостей.

Зазначимо, що НАТО розпочав програму EOP для діалогу і співпраці в 2014 році. Статус EOP надають тим партнерам, які найбільше сприяли місії НАТО.

Коментарі

Коментарів немає - Ваш буде першим!

Авторизуйтесь щоб коментувати: Авторизуватись через Twitter Авторизуватись через facebook Авторизуватись через google Авторизуватись через vk Авторизуватись через odnoklassniki Авторизуватись через mailru Авторизуватись через yandex

 

Увійти: Авторизуватись через Twitter Авторизуватись через facebook Авторизуватись через google Авторизуватись через vk Авторизуватись через odnoklassniki Авторизуватись через mailru Авторизуватись через yandex

Новини

Новости партнеров

Твіттер

Ми в соціалках

Патріотам України!
Сайт зроблений таким чином, щоб кожен з Вас, може наповнювати його своїми думками, ідеями, новинами, блогами, аналітикою та іншим. Сайт УКРОП спрямований на акцентування уваги на проблемах розвитку нашої країни і підтримки нашої армії.
Допомогти проекту