Сьогодні
Середа 23 Січня 2019

Матіос розповів, як підірвали склади в Ічні

На момент початку вибухів біля складів працював мобільний термінал без IMEI коду, заявили у військовій прокуратурі. З його допомогою вибуховий пристрій привели в дію.

На момент початку вибухів біля складів працював мобільний термінал без IMEI коду, заявили у військовій прокуратурі. З його допомогою вибуховий пристрій привели в дію.

Слідство встановило, що за кілька днів до вибухів на арсеналі в Ічні за складом спостерігали невідомі люди у військовій формі. Про це заявив головний військовий прокурор Анатолій Матіос, повідомляє в понеділок, 16 жовтня, 112 Україна.

Він також розповів, що за фактом вибухів на військових складах в Ічні відкрито нове кримінальне провадження - за статтею про диверсію.

"Можу повідомити, крім статті про службову недбалість також зареєстрована стаття про вчинення диверсії. Це ст. 113 Кримінального кодексу України", - сказав Матіос.

Він також розповів, що на цей момент опитано понад 340 військовослужбовців. Половина з них - з використанням поліграфа.

Читайте на УкропНьюс: Онлайн-трансляция, Украина - Чехия: Лига наций, групповой этап, 3-й тур

"Встановлено, що в момент початку цих вибухів в зоні покриття і контролю працював мобільний термінал без IMEI коду, тобто який неможливо ідентифікувати, - єдиний на цій території, що нами розцінюється як пряма ознака застосування неідентифікованого телефонного апарата для приведення того чи іншого вибухового пристрою для вибуху", - розповів Матіос.

Він додав, що огляд місця події на складах свідчить про аналогічний характері вибухів як в Ічні, так і в Калинівці та Балаклеї.

"Він не характерний для початкового вибуху розірваного снаряда або пострілу до реактивної системі вогню. Крім того, у нас є істотні питання до організації охорони складів, оскільки достеменно встановлено слідством зараз, що за кілька днів до цього трагічного інциденту охороною сховища було зафіксовано перебування біля території складів неідентифікованих осіб у військовій формі, які здійснювали спостереження за складами. В результаті поки невстановлених обставин відповідний наряд варти по тривозі не піднімався і максимальних заходів для прочісування або місцезнаходження, або зникнення цих людей не було прийнято", - сказав прокурор.

Матіос також підкреслив, що система безпеки складів в Ічні була чи не найсерйознішою в порівнянні з іншими подібними об'єктами. За його словами, там застосовували комплекси радіоелектронної боротьби, тому в районі складів не могли літати безпілотники.

Водночас у Головній військовій прокуратурі журналістам УНН повідомили, що справу про халатність перекваліфікували на справу про диверсію.

"Кримінальне провадження перекваліфіковано на ст. 113 Кримінального кодексу України", - сказали в прокуратурі.

Читайте на УкропНьюс: "Ребята, идите в жопу", - друг Путина и глава госкорпорации Сечин купил квартиру за 2 миллиарда. ФОТО

Як повідомлялося, у ГПУ основною версією вибухів під Ічнею вважають диверсію.

Коментарі

Коментарів немає - Ваш буде першим!

Авторизуйтесь щоб коментувати: Авторизуватись через Twitter Авторизуватись через facebook Авторизуватись через google Авторизуватись через vk Авторизуватись через odnoklassniki Авторизуватись через mailru Авторизуватись через yandex

 

Увійти: Авторизуватись через Twitter Авторизуватись через facebook Авторизуватись через google Авторизуватись через vk Авторизуватись через odnoklassniki Авторизуватись через mailru Авторизуватись через yandex

Новини

Новости партнеров

Твіттер

Ми в соціалках

Патріотам України!
Сайт зроблений таким чином, щоб кожен з Вас, може наповнювати його своїми думками, ідеями, новинами, блогами, аналітикою та іншим. Сайт УКРОП спрямований на акцентування уваги на проблемах розвитку нашої країни і підтримки нашої армії.
Допомогти проекту